Rahvan At Yarislari Gölcük Kosusu 14 Agustos'ta Yapilacak

Gölcük Belediyesi Geleneksel Rahvan At Yarislari Gölcük Kosusu, 14 Agustos Pazar günü Gölcük Belediyesi Rahvan At Bakim ve Konaklama Tesisi Kosu Pisti’nde yapilacak.

Gölcük Belediyesi ve Gölcük-Degirmendere Rahvan Atçilar Kulübü is birligiyle düzenlenecek yarislar, Türkiye’nin birçok ilinden rahvan at yarisçilarini bir kez daha Gölcük’te bulusturacak. Gölcük Belediyesi Rahvan At Bakim ve Konaklama Tesisi Kosu Pisti’nde yapilacak altin kemer ve ödüllü yarislar, 11 kategoride büyük heyecana sahne olacak. Gölcük Belediyesi Geleneksel Rahvan At Yarislari Gölcük Kosusu heyecaninin yani sira, at üzerinde muhtesem akrobatik hareketlerle, Türk savas tarihinden örneklerin yer aldigi atli okçuluk gösterileri ve mehter takimi konseri de yer alacak.

Baskan Sezer’den davet

Gölcük Belediye Baskani Ali Yildirim Sezer, "Gölcük Belediyesi olarak ata sporcularimizdan olan rahvan atçiliga destek olmayi sürdürüyoruz. Gölcük Belediyesi Geleneksel Rahvan At Yarislari Gölcük Kosusu, 14 Agustos Pazar günü Gölcük Belediyesi Rahvan At Bakim ve Konaklama Tesisi Kosu Pisti’nde yapilacak. 11 kategoride yapilacak yarislarin yani sira at üzerinde muhtesem akrobatik hareketlerle, Türk savas tarihinden örneklerin yer aldigi atli okçuluk gösterileri de olacak. Hemsehrilerimizi yarislari ve gösterileri izlemeye davet ediyorum" dedi.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.