Plaj Futbolu Ligi Kocaeli'de Düzenlenecek

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi,27-28 Ağustos tarihlerinde Plaj Futbolu Ligi Kocaeli Etabı’nı düzenleyecek.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, spor alanında yine önemli bir organizasyona ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanlığı, 27-28 Ağustos tarihlerinde Plaj Futbol Ligi Kocaeli Etabını düzenleyecek. Kandıra’nın Mavi Bayraklı Cebeci Halk Plajı’nda gerçekleştirilecek olan organizasyon Türkiye Futbol Federasyonu, Kocaeli Gençlik Hizmetleri, Spor İl Müdürlüğü ve Kocaeli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu işbirliğiyle ile yapılacak. Plaj Futbolu Ligi’nde şampiyon olacak takım Kocaeli’ni Türkiye Şampiyonası’nda temsil etme hakkına sahip olacak.

Plaj Futbolu Ligi’ne katılmak isteyen takımlar en fazla 12 futbolcu ve 3 kişilik teknik ekipten oluşacak. Takımlarda 1976-1999 tarihleri arasında doğmuş futbolcular yer alacak. 18 yaşın altındaki futbolcular velilerinin imzalayacağı muvaffakatname ile lige katılabilecek. Takımların listesinde, 1986 tarihinden önce doğmuş en fazla 3 futbolcu yer alabilecek. Plaj Futbolu Turnuvasına katılacak takımlarda, bir teknik sorumlu veya antrenör görevlendirilmesi zorunlu olacak.

Plaj Futbol Ligi Kocaeli Etabı için başvuru süresi ise devam ediyor. Plaj Futbolu Ligi’ne katılmak isteyen takımlar 19 Ağustos Cuma gününe kadar başvurularını yapabilecek. Başvuruların Büyükşehir Belediyesi Spor Şube Müdürlüğü’nün Vinsan Tesisleri içindeki binasına elden yapılması gerekiyor. Başvuru için takım kaptanları veya teknik sorumluların 2016 Sezonu Katılım Formu ve Taahhütnamesini eksiksiz olarak doldurup, imzalanmış olarak teslim etmeleri gerekiyor.

Plaj Futbol Ligine katılacak takımlar arasında 23-26 Ağustos tarihleri arasında eleme müsabakaları gerçekleştirilecek. Yarı finale kalan dört takım 27 Ağustos Cumartesi günü gerçekleştirilecek final müsabakasında mücadele edecek. 28 Ağustos Pazar günü ise üçüncülük ve final maçları yapılacak.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.