Dursun Özbek Açiklamasi 'Sürpriz Projemiz Var'

Galatasaray Baskani Dursun Özbek, 1905 Galatasarayli Yönetici ve Is Insanlari Dernegi (GSYIAD) Olagan Mali Genel Kurul Toplantisi’nda yaptigi açiklamada sürpriz bir projenin imzalarinin atildigini söyledi.

1905 Galatasarayli Yönetici ve Is Insanlari Dernegi Olagan Mali Genel Kurul Toplantisi, Ali Sami Yen Spor Kompleksi Nef Stadyumu, Özhan Canaydin Salonu’nda gerçeklestirildi.

Genel Kurula Galatasaray Spor Kulübü Baskani Dursun Özbek, Yönetim Kurulu üyesi Ismail Sarikaya, 1905 GSYIAD Baskani Ibrahim Hatipoglu ve üyeler katildi.

Olagan Genel Kurul’da konusan 1905 GSYIAD Baskani Ibrahim Hatipoglu, “Bugün dernegimiz için tarihi bir genel kurul yasaniyor. Oldukça yüksek bir katilimla bugün genel kurulu gerçeklestiriyoruz. Bu katilim için siz degerli üyelerimize tesekkür ediyorum. Oldukça zor süreçlerden sonra çok basarili bir yil yasiyoruz. Huzurlarinizda bize bu güzel takimi hazirlayan, Galatasaraylilarin gururla Galatasarayliyim diyerek statlari doldurdugu bir sezonu yasattigi için baskanimiz Dursun Aydin Özbek’e ve yönetime hepinizin huzurunda tesekkür ediyorum. Burada, Ali Sami Yen Spor Kompleksi Nef Stadyumu’nda bizim gururla izledigimiz bir takim olusturuldu. Bunun ne kadar zor oldugunu hepimiz biliyoruz. Takimimiz ilk yariyi 4 puan farkla önde kapatti. Ama dikkat ederseniz spor kamuoyunda sanki ligin ilk yarisi bitmemis gibi bir algi olusturuluyor. Baska bir takim lider olsaydi, methiyelerin düzüldügü övgülerin yapildigi bir dönem yasiyor olacaktik. Kamuoyunda çok büyük bir algi operasyonu var. Bunun yansimalarini sahada da görmek mümkün. Biz Galatasaraylilar olarak birlik ve beraberlik içinde hareket edecegiz. Çok rakibimiz var, mücadele ediyoruz. En önemlisi de Türk Futbolu ekonomik bir dar bogazdan geçiyor. Tüm kulüplerin ciddi sorunlari var. Kulübümüz bu sikintili kulüpler arasinda en iyi durumda. Bunun sebeplerinde geçmiste atilan adimlar var. Yapilan ve devam eden projeler var. Galatasaray Spor Kulübü, baskanimiz önderliginde büyük ekonomik sorunu çözmek isin ugrasiyor. Sayin baskanimiz büyük gündeminde bize zaman ayirdi. Sözü ona birakiyorum. Ne mutlu ki Galatasarayliyiz” ifadelerini kullandi.

Genel Kurulda söz alan Galatasaray Baskani Dursun Özbek ise sunlari söyledi:

“Ibrahim Baskan da ifade etti; ekonomik süreçte neler yapmamiz gerektigini hep açikladim. Bu zorlugu yenmenin tek çözümü: birlikte tek yumruk olmak. Sportif olarak çok güzel ilerliyoruz. Ada, Mecidiyeköy, Kemerburgaz, Florya, Hasnun Galip projelerini yapiyoruz ve yapacagiz da. Baska sürpriz bir projemiz de var ismini simdi açiklamiyorum. Ama hepinizin ‘bu nasil oldu?’ diyecegi bir proje. Imzalar atildi ama zamani var. Bu projelerin basarili olmasi, birliktelik ve Galatasaray’daki sevgi iklimi ile geliyor. Bu basarinin altinda bu birlikteligimiz yatiyor” dedi.

Konusmalarin ardindan genel kurulda yil boyunca yapilan isler belirtilirken; idari ve mali açidan yönetim oy çoklugu ile ibra edildi.

2023 bütçesi onaylanirken, 2023 üyelige giris aidati 20 bin TL, yillik üyelik de 5 bin TL olarak kabul edildi. 2022 yilinda dernege 244 üye katilirken ve aktif üye sayisi 548 kisiye ulasti. Genel Kurul, yeni üyelere plaket takdimi ile sona erdi.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.