Diyarbakirli Kick Boksçu Türkiye Ikincisi Oldu

Sanliurfa’da 22-29 Ocak 2023 tarihlerin baslayan Türkiye kick boks minikler, yildizlar, gençler ve büyükler turnuvasinin ikinci gününde Diyarbakirli Yagmur Demir, 70 kiloda light contac büyük bayanlarda Türkiye ikincisi oldu.

Sanliurfa’da, 22-29 Ocak 2023 tarihlerinde 11 Nisan Spor Salonu’nda düzenlenen ve devam etmekte olan Türkiye kick boks minikler, yildizlar, gençler ve büyükler turnuvasi Mustafa Durmusoglu anisina yapilan turnuvaya Türkiye genelinde 81 ilden yaklasik 6 bin 500 sporcu katildi Turnuvada, Diyarbakir’i temsil eden Yagmur Demir 70 kiloda Büyük Bayanlar Light Contac Kategorisinde Türkiye ikincisi olarak büyük bir basariya daha imza atti.

Türkiye Kick Boks Federasyonu Baskani Salim Kayici, törende yaptigi konusmada, Urfa’nin çok güzel bir organizasyonun ev sahipligini ifade etti.

Kayaci, “Türkiye Kick Boks Minikler, yildizlar, gençler ve büyükler Turnuvasi Mustafa Durmusoglu Anisina düzenledik. Türkiye genelinde 81 ilden yaklasik 6 bin 500 sporcu katilim sagladi. Bu Turnuvada basarili olan sporcularimiz aldiklari sonuçlara göre Milli takimi olusturacagiz tekrardan katilim saglayan antrenör, sporculara ve organizasyona katilim gösterenlere herkese tesekkür ederim” dedi.

Yagmur Demir’in bas antrenörü Güney Yakar, Yagmur’un bu spora 4 yil önce basladigini söyledi.

4 yil gibi kisa bir sürede kendi kategorisinde çok büyük dereceler aldigini aktaran Yakar, “Yagmur, Türkiye genelinde yapilan resmi turnuvalarda kürsü ve derece alarak bir çok basarilara imza atti. Bundan sonra ki asil hedefimiz milli takima girmek ve milli formayi giymek olacaktir. Bunun için çalismalarimiza tüm hizi ile devam ederek, istedigimiz o milli formayi giyerek ve milli takima girerek hem ilimizi hem de Ülkemiz en iyi yerlerde temsil etmek olacaktir. Yagmur gecen yil almis oldugu Türkiye üniversiteler arasi sampiyonada ikinci olarak dünya üniversiteler arasinda yapilacak olan sampiyonada Diyarbakir ve Üniversitesini temsil edecek” ifadelerinde bulundu.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.