9 Yasindaki Minik Yüzücünün Hedefi Milli Takim

Gençlik ve Spor Bakanligi tarafindan yürütülen ’Yüzme Bilmeyen Kalmasin’ projesi çerçevesinde Kula’da yüzme egitimi alan 9 yasindaki yüzücü Yagiz Kahraman, sergiledigi performanslarla milli takimi hedefliyor. Daha 3 ay öncesine kadar su fobisi bulunan minik yüzücü, antrenörü Burak Günes sayesinde bu fobiyi yenerek 50 metre serbest yüzmede 39 saniyelik dereceyle büyük bir basari elde etti.

Bakanlik tarafindan yürütülen ’Yüzme Bilmeyen Kalmasin’ projesi tüm hiziyla sürüyor. Proje çerçevesinde yüzlerce gence yüzme egitimi veren antrenör Burak Günes, kesfettigi bir minik yüzücüyü de milli müsabakalara hazirliyor. Henüz 9 yasinda olmasina ragmen 3 ay önce yasadigi su fobisini antrenörü Burak Günes sayesinde yenen Yagiz Kahraman, 50 metre serbest yüzmede 39 saniyelik dereceyle büyük bir basariya imza atti.

Gençlik ve Spor Bakani Dr. Mehmet Muharrem Kasapoglu’nun Kula’ya geldiginde antrenmanlarini ziyaret ederek kendisini izlemesini isteyen 9 yasindaki Yagiz Kahraman, "3 ay önce Burak hocamla ’Yüzme Bilmeyen Kalmasin’ projesi çerçevesinde tanistim. Ilk basladigimda sudan çok korkuyordum. Burak hocam bana yüzmeyi ögretti ve hocamin performans takimina seçildim. Haftanin 6 günü ve 2 saati olmak üzere antrenmanlarimiza devam ediyoruz. Hedefim milli takima girmek ve herkesin bakam amcamizin memleketi Kula’dan yüzmekte en iyiler olabilecegini görmek. Bakam amcamiz Mehmet Kasapoglu, Il Müdürü Yunus amcama ve Burak hocama çok tesekkür ediyorum. Bakam amca iyi ki bu havuzu buraya yaptin. Bakam amcamizin bir gün antrenmanimiza gelip beniz izlemesi istiyorum" ifadelerini kullandi.

3 aylik bir çalismayla kendisini gelistiren Yagiz Kahraman’dan çok ümitli oldugunu dile getiren Yüzme Antrenörü Burak Günes, minik yüzücüden Türkiye rekoru bekledigini ve hedeflerinin milli takim oldugunu söyledi.

Su fobisini kisa sürede yenen ve 3 ayda basariya ulasan Yagiz’in 50 metreyi 39 saniyede tamamladigini kaydeden Yüzme Antrenörü Burak Günes, "Gençlik ve Spor Bakanliginda Manisa’nin Kula ilçesinde yüzme antrenörü olarak görev yapiyorum. Türkiye’nin dört bir yaninda ’Yüzme Bilmeyen Kalmasin’ projemiz devam ediyor. Bu projeyle yeni sporculara deginiyoruz. Bakanligimizin verdigi büyük destekle yüzme bransinda iyi yerlere gelecegimizi düsünüyorum. Yagiz’la da bu projede tanistik. 3 ay önce çok büyük su fobimiz vardi. Bu su fobisini yendik ve Yagiz’in yüzmede yetenekli oldugunu gözlemledim. Su an kisa kulvar havuzumuzda 50 metreyi 39 saniyede yüzüyor. Bu 2013 dogumlu bir çocuk için çok büyük bir derece. Gençlik Spor Bakanimiz Dr. Mehmet Muharrem Kasapoglu ve Il Müdürümüz Yunus Öztürk’ün katkilariyla hedefimiz milli takim. Yagiz için 11-12 yas vize yarislarinda Türkiye rekoru kirmasini bekliyorum. Kara antrenmanlarimiza destekledigimiz antrenmanlarimiza hiz kesmeden devam ediyoruz. Bu olanaklari bize sundugu için basta Cumhurbaskanimiz sayin Recep Tayyip Erdogan, Gençlik ve Spor Bakanimiz Dr. Mehmet Muharrem Kasapoglu’na ve Il Müdürümüz Yunus Öztürk’e çok tesekkür ediyorum. Son olarak ailelerimizden benim bir istegim olacak. Tüm çocuklarimizi havuza davet ediyorum" seklinde konustu.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.