Kick Boks Dünya Sampiyonu 10 Kilometrelik Yolu Yürüyerek Gitti

Kick boks dünya sampiyonu Islam Ücan, Batman otogarina geldiginde kendisini kimsenin karsilamadigini gördü. Büyük hayal kirikligina ugrayan 21 yasindaki sporcu, bavulunu sirtina yükleyip Batman’dan köyüne yürüyerek gitti.

Batman merkeze bagli Yeniköy’de yasayan Islam Ücan, haftanin 3 günü 10 kilometrelik yolu yürüyerek merkeze ulasip sporunu yapiyor. Haftanin diger 3 günü ise köyde kendi imkanlariyla kurdugu parkuruyla sporunu yapip basari üstüne basari elde ediyor. Kick boks Avrupa sampiyonu olan Ücan, 2 hafta önce Iran’da düzenlenen uluslararasi bir organizasyonda altin kemer maçinda Iranli dünya sampiyonunu yenerek unvanini elinden aldi. Köyde kendi imkanlariyla araba tekerleklerinden yaptigi parkurla çalistigini belirten Islan Ücan, bu süreçte kimseden destek alamadigini ve maddi imkansizliklar yüzünden yeterince çalisamadigini söyledi.

Hedefinin Paris 2024 Olimpiyatlari oldugunu vurgulayan Ücan, dünya sampiyonluk kemerini alip Batman’a döndügünde kimsenin kendisini desteklemek için gelmediginden yakindi. Islam Ücan, “Bazi sporcular geldiginde çiçek ve ailecek gelip davul zurnayla karsilasiyorlar. Ama ben geldigimde hiç kimse yoktu. Bavulumu sirtima alip köye yürüyerek geldim yine. Gerçekten çok zordu. Sikintilar içerisindeyim. Hiçbir yerde çalismiyorum, sadece sporla ilgileniyorum. Geçim kaynagim yok. Bundan dolayi destek istiyorum. Eger iyi bir destek alirsam çok daha iyi yerlere gelirim. Destek olunmadigi zaman heves de olmuyor, hevesim kaçiyor ama destek oldugu zaman iyi yerlere gelecegime inaniyorum. Mesela destek olurlarsa bana Paris 2024 Olimpiyatlari’nda daha büyük bir hevesle çalisirim. Sanli bayragimizi dalgalandirmak için elimden gelen her seyi yaparim. Iki hafta önce Iran’da uluslararasi bir organizasyon düzenlendi.

Türkiye, Iran ve Azerbaycan arasinda bir organizasyondu. 80 kisi bu maça katilmisti. Gecenin ana maçi benimdi. Iran’in dünya sampiyonuyla dövüstüm. Altin kemer maçina çiktim. Ben orada Iranli dünya sampiyonunu yenerek unvanini elinden aldim ve sanli bayragimizi dalgalandirdim. Kendimi iyi hissediyorum. Çok çalistim, çok emek verdim. Haftanin 3 günü Batman’da çalistim, diger 3 günü de köyde kendi imkanlarimla yaptigim alanda çalistim. Köyde hem kendi isimi yaparak hem de imkanlarimla düzenledigim parkurlarla çalistim ve bu seviyeye geldim. Araba lastigi ve tüple çalisarak maça hazirlandim. Kendime bir alan düzenledim. Kick boks askim, ben 4 sene önce okula baslarken hocalarimin yönlendirmesiyle basladim. Spor yapa yapa sevdim. Sevdikçe de devam ettim” dedi.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.