Trabzonspor, Abdulkadir Ömür Ve Hüseyin Türkmen'in Sözlesmelerini Uzatti

Trabzonspor, Abdulkadir Ömür ve Hüseyin Türkmen’in sözlsmelerini uzattigini Kamuyu Aydinlatma Platformu’na (KAP) bildirdi.

Bordo-mavili kulüpten KAP yapilan açiklamasinda su ifadelere yer verildi:

"Sirketimiz ile profesyonel futbolcumuz Abdülkadir Ömür arasindaki mevcut sözlesmenin mali sartlari tadil edilmis ve sözlesme süresi 31.05.2027 tarihine kadar uzatilmistir. Buna göre; oyuncuya, 2022-23 sezonunda 20.000.000 TL garanti ücret ödenecektir. Sonraki sezonlarda ise oyuncuya; bir önceki sezon ödenecek garanti ücrete, Türkiye Istatistik Kurumu tarafindan açiklanacak 12 aylik ortalama enflasyon oraninda artis yapilacak olup, her halükarda bu artis orani %30’dan fazla olmayacaktir.

Trabzonspor ile Hüseyin Türkmen arasindaki mevcut sözlesmenin mali sartlari tadil edilmis ve sözlesme süresi 31.05.2027 tarihine kadar uzatilmistir. Buna göre; oyuncuya, 2022-23 sezonunda 9.000.000 TL garanti ücret ödenecektir. Sonraki sezonlarda ise oyuncuya; bir önceki sezon ödenecek garanti ücrete, Türkiye Istatistik Kurumu tarafindan açiklanacak 12 aylik ortalama enflasyon oraninda artis yapilacak olup, her halükarda bu artis orani %30’dan fazla olmayacaktir."

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.