Modern Pentatlon Biathle-Triathle Türkiye Sampiyonasi Kocaeli'de Yapildi

Türkiye Modern Pentatlon Federasyonunun (TMPF) faaliyet programinda yer alan Biathle-Triathle Türkiye Sampiyonasi ve Milli Takim Seçmeleri, Kocaeli'de yapildi.

Kandira ilçesindeki Kerpe Halk Plaji'nda gerçeklestirilen modern pentatlonun alt yaris branslarindan biathle (kosu-yüzme-kosu) ve triathle (atis-yüzme-kosu) yarislarina, çesitli illerden 11, 13, 15 ve 17 yas alti 149'u kiz 308 sporcu katildi.

Triathle yarislarinda dereceye giren ilk iki sporcu, biathle yarislarinin ise sampiyonlari, Uluslararasi Modern Pentatlon Birliginin (UIPM) 25-30 Agustos tarihlerinde Almanya'da düzenleyecegi Biathle-Triathle Dünya Sampiyonasi'nda ve 22-26 Eylül tarihlerinde Ispanya'da yapilacak Biathle-Triathle Avrupa Sampiyonasi'nda milli takim adina yarismaya hak kazandi.

Triathle yarislarinda elde edilen sonuçlar söyle:

11 yas alti erkekler kategorisi:

1- Mustafa Sertkaya

2- Mehmet Emir Canbazoglu

3- Mehmet Doruk Özkan

13 yas alti erkekler kategorisi:

1- Abdullah Yildirim

2- Semih Eren Kurtaran

3- Toprak Akgün

15 yas alti erkekler kategorisi:

1- Kutay Ababay

2- Türker Bahar

3- Melih Uygun

17 yas alti erkekler kategorisi:

1- Erkan Altunay

2- Mehmet Ali Koçak

3- Münir Mert Can

11 yas alti kizlar kategorisi:

1- Nadide Nehir Çakan

2- Aylin Yilmaz

3- Ipek Özkan

13 yas alti kizlar kategorisi:

1- Asu Zeynep Namazci

2- Elif Naz Aktas

3- Imran Oral

15 yas alti kizlar kategorisi:

1- Rana Öztürk

2- Sudenaz Pekgöz

3- Yagmur Akgün

17 yas alti kizlar kategorisi:

1- Belemir Almira Dede

2- Basak Yaprak Bogan

3- Aysegül Ömür

Sampiyonanin son gününde yapilan biathle yarislarinda ise elde edilen sonuçlar sunlar:

11 yas alti erkekler kategorisi:

1- Egemen Özden

2- Aras Bulut Gür

3- Serhan Efe Uçari

13 yas alti erkekler kategorisi:

1- Abdulsamet Altay

2- Ayberk Gündüz

3- Eymen Bas

15 yas alti erkekler kategorisi:

1- Ahmet Ege Önder

2- Mehmet Aydin

3- Doruk Topaloglu

11 yas alti kizlar kategorisi:

1- Yaprak Nisa Sentürk

2- Meyra Kocaman

3- Doga Ekin Kizilgün

13 yas alti kizlar kategorisi:

1- Nisa Cebeci

2- Dilara Serbest

3- Su Inal

15 yas alti kizlar kategorisi:

1- Aydan Demiröz

2- Rüya Coskun

3- Elif Duru Seferler

Kaynak: AA

Bu haber AA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.