Turhal'da Kovid-19 Asi Çadiri Kuruldu

Fenerbahçe Erkek Voleybol Takimi'ndan Emre Batur da mobil merkezde asi oldu.

Tokat'in Turhal ilçesinde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) asilama çalismasi kapsaminda asi çadiri kuruldu.

Saglik Bakanliginca ülke genelinde 18 yas ve üzerindekilerin asilanmasi karari alinmasinin ardindan, Turhal Ilçe Saglik Müdürlügü tarafindan Yenisehir semtinde mobil asilama merkezi olusturuldu.

Merkezde Fenerbahçe HDI Sigorta Erkek Voleybol Takimi oyuncularindan Emre Batur'un da aralarinda bulundugu vatandaslar asi oldu.

Turhal Ilçe Saglik Müdürü Mehmet Aybulut, kurulan çadirda randevusuz asi yapildigini belirterek, "Kurumlarda yapilan asilarin disinda son günlerde AVM, meydanlar gibi insan kalabaligi bulunan yerlerde randevusuz asi uygulamasi baslamisti. Biz de Turhal Ilçe Saglik Müdürlügü olarak çadirimizi kurduk ve randevusuz koronavirüs asilarini olmak isteyen 18 yasindan gün almis herkese, asi olmamissa, asilarini burada yapiyoruz. Amacimiz ilçemizdeki asilama oranlarini en üst düzeye tasimaktir." dedi.

Ilçede Türkiye ortalamasinin üzerinde asilama yapildigini anlatan Aybulut, sunlari kaydetti:

"Ilçe olarak yüzde 66-67 asilama oranimiz var. Türkiye ortalamasi ise yüzde 57. Biz ilçe olarak iyi durumdayiz. Amacimiz daha iyiye çikmak. Yüzde 100'e mümkün oldugu kadar yaklasmak. Su artik kesinlesti ki koronavirüs salginini önlemenin olmazsa olmaz ve tek sarti asidir. Turhal'imizin bir köyünden voleybolcu Emre Batur da gelip çadirimizda asi olmustur. Güzel bir tesadüf oldu ve bekledigimizden fazla vatandaslarimizin ragbet ettigini gördüm. Bunun için çok memnun oldum."

Kaynak: AA

Bu haber AA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.