TRT Belgesel Merakla Beklenen Yapimlarini Hafta Sonu Izleyicilerle Bulusturuyor

TRT Belgesel'de bu hafta sonu 'Bir Dövüsçünün Dünya Maceralari' ile 'Su Savaslari'nin yeni bölümlerinin yani sira yeni belgesel serisi 'Kötülügün Endüstrisi' gösterilecek.

TRT Belgesel'in ilgiyle takip edilen yapimlari "Bir Dövüsçünün Dünya Maceralari" ve "Su Savaslari" yeni bölümleriyle hafta sonu ekrana gelecek.

Her bölümde suyu bulmak için yola çikan, buldugu farkli bir çözüm yollariyla engelleri asarak yüzlerce insanin kaderini degistiren "Su Savaslari" ekibinde yeni sezonda su uzmani Çaglar Demirkapi'ya Ugur Tasdemir eslik edecek.

Merakla beklenen yapimlardan "Su Savaslari"nin yeni sezon ilk bölümü Dogu Afrika ülkesi Tanzanya geçiyor. Ülkenin en büyük sehri olan Dar Es Salaam'a giden ekip, bir yetimhanenin de bulundugu mahallenin su sorununa çare ariyor.

Belgesel, ilk bölümüyle, bugün saat 20.00'de izleyicilerle bulusacak.

- "Bir Dövüsçünün Dünya Maceralari" yeni duragi Rusya

"Bir Dövüsçünün Dünya Maceralari" da bu hafta gösterilecek olan yeni bölümleriyle ekranlara geri dönüyor. Her bölümde ayri bir dövüs sanatini deneyimlemek üzere yola çikan Ertan Balaban'in yeni bölümdeki duragi Rusya oluyor.

Ertan, belgeselin yeni bölümde modern bir savas sanati, mücadele sporu ve kendini koruma sistemi olan Sambo'nun inceliklerini ögrenmek istiyor. Geçmisi sampiyonluklarda dolu Dimitri Maksimov ile çalisan Ertan, finaldeyse ögrendiklerini test ediyor.

Belgesel, yine bu aksam saat 21.00'de gösterilecek.

- "Kötülügün Endüstrisi" ilk bölümüyle izleyicilerle bulusuyor.

Dünyada yasanan kötülüklere sebep olan sektörleri ele alan yeni belgesel serisi "Kötülügün Endüstrisi" ise insanligin sonu gelmeyen hirslarina odaklaniyor.

Terör anlayisini kökten degistiren saldirilardan modern kölelige, yeni nesil uyusturucu kartellerinden internetin en karanlik dehlizlerine kadar uzanan konulari ele alacak olan yeni belgesel serisi, ilk bölümünde savas endüstrisini isleyecek.

Milyonlarca insanin ölümüyle kazanilan kanli servetlerin ardindaki karanlik düzeni, savas sektörünün acimasiz stratejileri ve silah lobilerinin kirli oyunlarini gün yüzüne çikarmayi amaçlayan yapim, 20 Haziran saat 22.00'de ekranlara gelecek.

Kaynak: AA

Bu haber AA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.