Gaziantepspor'un 'Tarihi' Çalindi

Tesislere giren kimligi belirsiz kisi veya kisiler, kulübün elde ettigi önemli basarilari temsil eden flama, çesitli kupa ve fotograflari çaldi Kupalarin sergilendigi alani bos görünce gözyaslarini tutamayan kulüp baskani Hasan Sahin: 'Son 3 yilda 17 hirsizlik olayi yasandi'.

Bir dönem Süper Lig ile Avrupa kupalarinda önemli basarilar elde eden ve günümüzde amatör liglerde dahi mücadele edebilecek kadrosu bulunmayan Gaziantepspor'un tesislerinden, kulübün tarihi basarilarini temsil eden bazi malzemeler çalindi.

Tesislerde kupalarin sergilendigi alani bos görünce gözyaslarina hakim olamayan kulüp baskani Hasan Sahin, AA muhabirine, göreve yaklasik 3 yil önce geldigini ve bu süre içerisinde sürekli olarak takimi yasatmaya çalistigini dile getirdi.

Mevcut süreçte basarili olamadiklarini ancak önümüzdeki dönemde yeni gelecek kisilerin kulübü canlandirmasini hayal ettigini ifade eden Sahin, sunlari kaydetti:

"Son 3 yilda 17 hirsizlik olayi yasandi. Bunlarla ilgili bazi kisiler halen tutuklu, bazilar serbest birakildi. Bu hirsizlik ilk degil. Insan gücüyle götüremeyeceginiz trafolarimiz bile çalindi. Eger bize 2 tane görevli verilseydi, bunlar yasanmazdi. Sonuç olarak onurumuz, serefimiz dedigimiz seyler çalindi. Çalinan seyler arasinda Spor Toto kupamiz var. Bu kulübün su an 16 tane kupasi eksik. Büyük kupalarimiz gitti. Roma ve Lille maçlarinda aldigimiz flamalar da gitti. Buna benzer çok kiymetli seyler gitti. Düsünün, büyük takimlarin yenemedigi dönemde siz Roma'yi yeniyorsunuz ama kupasi gidiyor. Bu bir tarihtir, sehrin onurudur."

- Kalan kupalar taraftara emanet edildi

Kupalarin daha önce bir müzede tutulmasi için girisimlerde bulundugunu ancak sonuç alamadigini aktaran Sahin, bu yöndeki talebini kentin yöneticileriyle görüsüp hatirlatacagini kaydetti.

Açiklamasinin ardindan kalan kupa, flama ve fotograflari da avukat nezdinde tutulan tutanakla bazi taraftarlara emanet eden Sahin, "Bu kupalar taraftarimizin hakkidir. Artik burada koruyamayiz. Onlari en iyi koruyacak kisiler taraftarimizdir." diyerek kulüp tarihine iliskin malzemeleri tesislere gelen taraftara verdi.

Bu arada, teslim sirasinda taraftarlarin da oldukça üzüntülü oldugu görüldü.

Kaynak: AA

Bu haber AA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.