Okçuluk Açiklamasi Ulusal Egemenlik Kupasi
Antalya'daki organizasyon tamamlandi.
Okçulukta Ulusal Egemenlik Kupasi mücadeleleri Antalya'da sona erdi.
Türkiye Okçuluk Federasyonundan yapilan açiklamaya göre, 100. Yil Okçuluk Tesisleri'nde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsaminda düzenlenen ve 9 Haziran'da baslayan organizasyon, makarali yay kadin sporcularin mücadeleleriyle tamamlandi.
Ayni zamanda kadetler milli takim seçme yarismasi heyecaninin da yasandigi Ulusal Egemenlik Kupasi'nda dereceye giren sporcular ve takimlar söyle:
- Makarali Yay
Kadinlar
1- Yesim Bostan (Istanbul Büyüksehir Belediyesi Spor Kulübü)
2- Songül Lök (Mugla Büyüksehir Belediyesi Spor Kulübü)
3- Ipek Tomruk (Vedat Erbay Spor Akademisi)
Erkekler
1- Emircan Haney (Mugla Büyüksehir Belediyesi Spor Kulübü)
2- Yakup Yildiz (Ankara Atlantis Okçuluk Spor Kulübü)
3- Evren Çagiran (Demka Okçuluk)
Kadinlar Takim
1- Öznur Cüre-Emine Rabia Oguz-Sevgi Yorulmaz (Okçular Vakfi Spor Kulübü)
2- Yesim Bostan-Büsra Nur Gürlek-Buse Basak Haney (Istanbul Büyüksehir Belediyesi Spor Kulübü)
3- Nehir Sarihan-Ipek Tomruk-Begüm Yuva (Vedat Erbay Spor Akademisi)
Erkekler Takim
1- Halit Ömer Dag-Demir Elmaagaçli-Furkan Oruç (Okçular Vakfi Spor Kulübü)
2- Abdullah Aslim-Emirhan Kisa-Samet Can Yakali (Samsun Okçuluk Gençlik Spor Kulübü)
3- Furkan Akgün-Yunus Emre Arslan-Egemen Uslu (Kayseri Büyüksehir Belediyesi Spor AS Gençlik ve Spor Kulübü)
Karisik Takim
1- Öznur Cüre-Furkan Oruç (Okçular Vakfi Spor Kulübü)
2- Yesim Bostan-Bülent Korkmaz (Istanbul Büyüksehir Belediyesi Spor Kulübü)
3- Songül Lök-Emircan Haney (Mugla Büyüksehir Belediyesi Spor Kulübü)
Genç Kadinlar
1- Ipek Tomruk (Vedat Erbay Spor Akademisi)
2- Irmak Yüksel (Antalya Elite Spor Kulübü)
3- Songül Lök (Mugla Büyüksehir Belediyesi Spor Kulübü)
Genç Erkekler
1- Yakup Yildiz (Ankara Atlantis Okçuluk Spor Kulübü)
2- Abdullah Aslim (Samsun Okçuluk Gençlik Spor Kulübü)
3- Emircan Haney (Mugla Büyüksehir Belediyesi Spor Kulübü)
Genç Kadin Takim
1- Nehir Sarihan-Ipek Tomruk-Begüm Yuva (Vedat Erbay Spor Akademisi)
2- Hazal Burun-Songül Lök-Sevda Yaka (Mugla Büyüksehir Belediyesi Spor Kulübü)
3- Esra Acar-Duru Dicle Uzun-Emine Azra Yilmaz (Yildirim Okçuluk Ihtisas Spor Kulübü)
Genç Erkek Takim
1- Abdullah Aslim-Emirhan Kisa-Kubilay Özdemir (Samsun Okçuluk Gençlik Spor Kulübü)
2- Mehmet Akif Karagöz-Burak Mese-Can Taylan Sevük (Yildirim Okçuluk Ihtisas Spor Kulübü)
3- Osman Çakar-Noyan Çerçi-Beren Tasçi (Gelibolu Altinok Spor Kulübü)
Genç Karisik Takim
1- Songül Lök-Emircan Haney (Mugla Büyüksehir Belediyesi Spor Kulübü)
2- Duru Dicle Uzun-Burak Mese (Yildirim Okçuluk Ihtisas Spor Kulübü)
3- Irem Ocakçi-Yunus Emre Arslan (Kayseri Büyüksehir Belediyesi Spor AS Gençlik ve Spor Kulübü)
- Klasik Yay
Kadinlar
1- Defne Derebasi (Samsun Okçuluk Gençlik ve Spor Kulübü)
2- Selin Satir (Marmara Okçuluk Spor Kulübü)
3- Zeynep Köse (Ankara Okçuluk Ihtisas Spor Kulübü)
Erkekler
1- Musa Arzuman (Okçular Vakfi Spor Kulübü)
2- Efe Gürkan Maras (Istanbul Avcilik ve Aticilik Spor Kulübü)
3- Harun Kirmizitas (Okçular Vakfi Spor Kulübü)
Kadinlar Takim
1- Eslem Nisa Demez-Gizem Özkan-Sevval Yakupoglu (Okçular Vakfi Spor Kulübü)
2- Özge Çitak-Asli Er-Ilayda Reyyan Pasa (Vedat Erbay Spor Akademisi)
3- Aybüke Aktuna-Sueda Güneri-Sila Özdemir (Izmir Büyüksehir Belediyesi Spor Kulübü)
Erkekler Takim
1- Musa Arzuman-Harun Kirmizitas-Muhammed Abdullah Yildirmis (Okçular Vakfi Spor Kulübü)
2- Vedat Erbay-Ege Kaynar-Mesut Sapmaz (Vedat Erbay Spor Akademisi)
3- Ethem Gülaçar-Bilal Güneri-Yagiz Yilmaz (Izmir Büyüksehir Belediyesi Spor Kulübü)
Karisik Takim
1-Sevval Yakupoglu-Musa Arzuman (Okçular Vakfi Spor Kulübü)
2- Zeynep Köse-Doruk Ekin Esatoglu (Ankara Okçuluk Ihtisas Spor Kulübü)
3- Sila Özdemir-Bilal Güneri (Izmir Büyüksehir Belediyesi Spor Kulübü)
Genç Kadinlar
1- Ezgi Basaran (Kaya Okçuluk Spor Kulübü)
2- Selin Satir (Marmara Okçuluk Spor Kulübü)
3- Zeynep Köse (Ankara Okçuluk Ihtisas Spor Kulübü)
Genç Erkekler
1- Musa Arzuman (Okçular Vakfi Spor Kulübü)
2- Harun Kirmizitas (Okçular Vakfi Spor Kulübü)
3- Muhammed Abdullah Yildirmis (Okçular Vakfi Spor Kulübü)
Genç Kadin Takim
1- Eslem Nisa Demez-Gizem Özkan-Sevval Yakupoglu (Okçular Vakfi Spor Kulübü)
2- Özge Çitak-Asli Er-Ilayda Reyyan Pasa (Vedat Erbay Spor Akademisi)
3- Melisa Gazoz-Elifsu Özdemir-Rüya Selan (Istanbul Okçuluk Gençlik Spor)
Genç Erkek Takim
1- Musa Arzuman-Harun Kirmizitas-Muhammed Abdullah Yildirmis (Okçular Vakfi Spor Kulübü)
2- Berkay Akkoyun-Baran Yagiz Erdogan-Muhammet Emre Öz (Istanbul Okçuluk Gençlik Spor Kulübü)
3- Mevlüt Mert Atay-Kutay Tek-Kamil Türkmen (Kayseri Büyüksehir Belediyesi Spor AS Gençlik ve Spor Kulübü)
Genç Karisik Takim
1- Sevval Yakupoglu-Musa Arzuman (Okçular Vakfi Spor Kulübü)
2- Zeynep Köse-Doruk Ekin Esatoglu (Ankara Okçuluk Ihtisas Spor Kulübü)
3- Asli Er-Mesut Sapmaz (Vedat Erbay Spor Akademisi)
Türkiye Okçuluk Federasyonundan yapilan açiklamaya göre, 100. Yil Okçuluk Tesisleri'nde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsaminda düzenlenen ve 9 Haziran'da baslayan organizasyon, makarali yay kadin sporcularin mücadeleleriyle tamamlandi.
Ayni zamanda kadetler milli takim seçme yarismasi heyecaninin da yasandigi Ulusal Egemenlik Kupasi'nda dereceye giren sporcular ve takimlar söyle:
- Makarali Yay
Kadinlar
1- Yesim Bostan (Istanbul Büyüksehir Belediyesi Spor Kulübü)
2- Songül Lök (Mugla Büyüksehir Belediyesi Spor Kulübü)
3- Ipek Tomruk (Vedat Erbay Spor Akademisi)
Erkekler
1- Emircan Haney (Mugla Büyüksehir Belediyesi Spor Kulübü)
2- Yakup Yildiz (Ankara Atlantis Okçuluk Spor Kulübü)
3- Evren Çagiran (Demka Okçuluk)
Kadinlar Takim
1- Öznur Cüre-Emine Rabia Oguz-Sevgi Yorulmaz (Okçular Vakfi Spor Kulübü)
2- Yesim Bostan-Büsra Nur Gürlek-Buse Basak Haney (Istanbul Büyüksehir Belediyesi Spor Kulübü)
3- Nehir Sarihan-Ipek Tomruk-Begüm Yuva (Vedat Erbay Spor Akademisi)
Erkekler Takim
1- Halit Ömer Dag-Demir Elmaagaçli-Furkan Oruç (Okçular Vakfi Spor Kulübü)
2- Abdullah Aslim-Emirhan Kisa-Samet Can Yakali (Samsun Okçuluk Gençlik Spor Kulübü)
3- Furkan Akgün-Yunus Emre Arslan-Egemen Uslu (Kayseri Büyüksehir Belediyesi Spor AS Gençlik ve Spor Kulübü)
Karisik Takim
1- Öznur Cüre-Furkan Oruç (Okçular Vakfi Spor Kulübü)
2- Yesim Bostan-Bülent Korkmaz (Istanbul Büyüksehir Belediyesi Spor Kulübü)
3- Songül Lök-Emircan Haney (Mugla Büyüksehir Belediyesi Spor Kulübü)
Genç Kadinlar
1- Ipek Tomruk (Vedat Erbay Spor Akademisi)
2- Irmak Yüksel (Antalya Elite Spor Kulübü)
3- Songül Lök (Mugla Büyüksehir Belediyesi Spor Kulübü)
Genç Erkekler
1- Yakup Yildiz (Ankara Atlantis Okçuluk Spor Kulübü)
2- Abdullah Aslim (Samsun Okçuluk Gençlik Spor Kulübü)
3- Emircan Haney (Mugla Büyüksehir Belediyesi Spor Kulübü)
Genç Kadin Takim
1- Nehir Sarihan-Ipek Tomruk-Begüm Yuva (Vedat Erbay Spor Akademisi)
2- Hazal Burun-Songül Lök-Sevda Yaka (Mugla Büyüksehir Belediyesi Spor Kulübü)
3- Esra Acar-Duru Dicle Uzun-Emine Azra Yilmaz (Yildirim Okçuluk Ihtisas Spor Kulübü)
Genç Erkek Takim
1- Abdullah Aslim-Emirhan Kisa-Kubilay Özdemir (Samsun Okçuluk Gençlik Spor Kulübü)
2- Mehmet Akif Karagöz-Burak Mese-Can Taylan Sevük (Yildirim Okçuluk Ihtisas Spor Kulübü)
3- Osman Çakar-Noyan Çerçi-Beren Tasçi (Gelibolu Altinok Spor Kulübü)
Genç Karisik Takim
1- Songül Lök-Emircan Haney (Mugla Büyüksehir Belediyesi Spor Kulübü)
2- Duru Dicle Uzun-Burak Mese (Yildirim Okçuluk Ihtisas Spor Kulübü)
3- Irem Ocakçi-Yunus Emre Arslan (Kayseri Büyüksehir Belediyesi Spor AS Gençlik ve Spor Kulübü)
- Klasik Yay
Kadinlar
1- Defne Derebasi (Samsun Okçuluk Gençlik ve Spor Kulübü)
2- Selin Satir (Marmara Okçuluk Spor Kulübü)
3- Zeynep Köse (Ankara Okçuluk Ihtisas Spor Kulübü)
Erkekler
1- Musa Arzuman (Okçular Vakfi Spor Kulübü)
2- Efe Gürkan Maras (Istanbul Avcilik ve Aticilik Spor Kulübü)
3- Harun Kirmizitas (Okçular Vakfi Spor Kulübü)
Kadinlar Takim
1- Eslem Nisa Demez-Gizem Özkan-Sevval Yakupoglu (Okçular Vakfi Spor Kulübü)
2- Özge Çitak-Asli Er-Ilayda Reyyan Pasa (Vedat Erbay Spor Akademisi)
3- Aybüke Aktuna-Sueda Güneri-Sila Özdemir (Izmir Büyüksehir Belediyesi Spor Kulübü)
Erkekler Takim
1- Musa Arzuman-Harun Kirmizitas-Muhammed Abdullah Yildirmis (Okçular Vakfi Spor Kulübü)
2- Vedat Erbay-Ege Kaynar-Mesut Sapmaz (Vedat Erbay Spor Akademisi)
3- Ethem Gülaçar-Bilal Güneri-Yagiz Yilmaz (Izmir Büyüksehir Belediyesi Spor Kulübü)
Karisik Takim
1-Sevval Yakupoglu-Musa Arzuman (Okçular Vakfi Spor Kulübü)
2- Zeynep Köse-Doruk Ekin Esatoglu (Ankara Okçuluk Ihtisas Spor Kulübü)
3- Sila Özdemir-Bilal Güneri (Izmir Büyüksehir Belediyesi Spor Kulübü)
Genç Kadinlar
1- Ezgi Basaran (Kaya Okçuluk Spor Kulübü)
2- Selin Satir (Marmara Okçuluk Spor Kulübü)
3- Zeynep Köse (Ankara Okçuluk Ihtisas Spor Kulübü)
Genç Erkekler
1- Musa Arzuman (Okçular Vakfi Spor Kulübü)
2- Harun Kirmizitas (Okçular Vakfi Spor Kulübü)
3- Muhammed Abdullah Yildirmis (Okçular Vakfi Spor Kulübü)
Genç Kadin Takim
1- Eslem Nisa Demez-Gizem Özkan-Sevval Yakupoglu (Okçular Vakfi Spor Kulübü)
2- Özge Çitak-Asli Er-Ilayda Reyyan Pasa (Vedat Erbay Spor Akademisi)
3- Melisa Gazoz-Elifsu Özdemir-Rüya Selan (Istanbul Okçuluk Gençlik Spor)
Genç Erkek Takim
1- Musa Arzuman-Harun Kirmizitas-Muhammed Abdullah Yildirmis (Okçular Vakfi Spor Kulübü)
2- Berkay Akkoyun-Baran Yagiz Erdogan-Muhammet Emre Öz (Istanbul Okçuluk Gençlik Spor Kulübü)
3- Mevlüt Mert Atay-Kutay Tek-Kamil Türkmen (Kayseri Büyüksehir Belediyesi Spor AS Gençlik ve Spor Kulübü)
Genç Karisik Takim
1- Sevval Yakupoglu-Musa Arzuman (Okçular Vakfi Spor Kulübü)
2- Zeynep Köse-Doruk Ekin Esatoglu (Ankara Okçuluk Ihtisas Spor Kulübü)
3- Asli Er-Mesut Sapmaz (Vedat Erbay Spor Akademisi)
Kaynak: AA