Sergen Yalçın'dan önemli açıklamalar! Ghezzal...!!!

Süper Lig'in 2020-21 sezonunda Beşiktaş'ı hem Süper Lig'de hem de Ziraat Türkiye Kupası'nda şampiyonluğa ulaştıran Sergen Yalçın, birçok konuda açıklamalarda bulundu.

Sergen Yalçın'dan önemli açıklamalar! Ghezzal...!!!
Sergen Yalçın'dan önemli açıklamalar! Ghezzal...!!!
Sezon boyunca takımda yaşananlar, oyuncuların transfer durumu gibi birçok konuya değinen Sergen Yalçın, geleceği hakkında da konuştu.

A Spor'da konuşan Sergen Yalçın, ekonomik bir kadroya başarıya ulaştığını belirtirken "Benim için başarı kriteri farklı. Ben iki tane genç kaleci ile oynadım, benim için başarı kriteri bu. 20 yaşında Rıdvan'ı camiaya kazandırmaya çalıştım, benim için başarı kriteri bu. Tarihin en ekonomik kadrosuyla 2 kupa kazandım, benim için başarı bu. Bir oyuncu için 'çöp' ifadesi kullanılır mı? Ne kadar ayıp bir şey! Bize 5 milyon euroluk oyuncu alalım dediler de biz almadık mı? Önce ekonomiyi konuşun, sonra transferi konuşun. Biz de 100-150 milyonluk takım yapmayı biliriz ama ortada gerçekler var. Lig başlamış, 6 hafta olmuş, eleştiriliyoruz, arkamızdan hocalarla konuşuluyor, biliyoruz hepsini ama hiçbir açıklama yapmıyoruz, sadece işimize konsantre oluyoruz." dedi.

"GÖREVİ BIRAKMAM SÖZ KONUSU DEĞİL"

Beşiktaş'la devam edeceğinin altını çizen Yalçın, "Benim Beşiktaş'ta görevi bırakmam söz konusu olamaz. Ortada bir oyun var, sen istediğin kadar o, bu, şu eksik de. Biz şampiyon olduk, herkes 'Beşiktaş hak etti' diyor, benim için en güzeli bu, demek ki bir şeyler vermişiz." diye konuştu.

GHEZZAL VE OZAN TUFAN...

Şampiyonlukta büyük katkı yapan Cezayirli oyuncuyu 1 dakikada izleyip karar verdiğini belirten Yalçın, "Ghezzal'ı telefondan 1 dakika seyrettim, oyuncuyu bir gördüm, 'Bu nerede?' dedim. 'Bunu hemen getirin' dedim. Oyuncuda yetenek varsa, Ozan Tufan gibi, onu ortaya çıkarmak çok zor değil, sadece oyuncunun istemesi gerekiyor. Ozan'ın da bana geldiğinde durumu belliydi, 'Sen futbolcusun, böyle oynaman gerekiyor' dedim." diye konuştu.

"BANA KONTRAT GETİRDİLER..."

Önüne getirilen kontratın 1 sayfasına bile bakmadığını belirten Yalçın, "Televizyonda sürekli maddiyat konuşuyorlar, sizin şampiyonluklardan anladığınız bu mu? Biz daha farklı duygular tatmak istiyoruz, başka duygular tatmak istiyoruz. Bana kontrat getirdiler, ben ne yazdığını bilmiyorum, okumadım. 1 sayfasını bile okumadım. Başkan herkesin maaşını, primini gününde ödedi, çok önemli iş yaptı, bu çok önemli. Geldiğimizde ne problemler vardı. Bu sene toparladılar, kampanyalar yaptılar, kendi kontratımda ekonomiye yardımcı oldum. Sezon içinde hiçbir şey istemedik, bir oyuncu istemedik." dedi.

"BAŞARILI OLMAYACAĞIM YERDE ÇALIŞAMAM"

Gelecek sezonlarda Beşiktaş'ta çalışmak istediğini belirten Yalçın, "İnşallah seneye Beşiktaş'ta olurum, tabii ki çalışmak istiyorum. Neden olmayayım? Yönetimle daha hiç görüşmedim. Hoca şu kadar istiyor, onu istiyor, bunu istiyor. Biz başka şeyler istiyoruz, maddi konu, en son konu. Önce sistemi, kadroyu konuşacağız, kontrat kısmını daha sonra konuşacağız. Ben başarılı olmayacağım yerde çalışamam, ben başarılı olmak zorundayım. Artık daha fazlasını yapmamız gerekiyor, sürdürülebilir başarı yakalamamız gerekiyor. Bunun için maddiyat önemli değil." dedi.

"ABOUBAKAR İLE PROBLEM YAŞADIK"

Aboubakar'la ilgili son kararı yönetimin vereceğini söyleyen Yalçın, "Aboubakar ile sezon içinde bir problem yaşadık. Malatya maçından sonra oyundan çıkarken el kol hareketi vardı ki doğru bir hareket değildi. 87. dakikada oyundan çıkan bir oyuncu öyle bir hareket yapamaz, ayıp olur. 45'te çıkarsın isyan edebilirsin, 30'da yapabilirsin, 50'de isyan edebilirsin ama 87. dakikada oyundan çıkan bir oyuncu o tür tavırlar sergileyemez yoksa başına iş alırsın. Aboubakar çok önemli oyuncu, taraftarımızın da sevdiği bir oyuncu, ekonomi benim içim değil, başkanın vereceği karar. Ekonomik olarak boyutu nedir, ne istiyor, kaç sene istiyor, onları bilmiyorum. Yorum yapmam çok doğru olmaz." diye konuştu.