Serbest Güreş Milli Takımı, Olimpiyat Elemeleri Hazırlıklarını Tamamladı

Serbest Güreş Milli Takımı, Macaristan'ın başkenti Budapeşte'de 18-21 Mart'ta Avrupa kıtası için düzenlenecek 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları Elemeleri için hazırlıklarını tamamladı.

Federasyondan yapılan açıklamaya göre, Ankara Elmadağ Güreş Kamp Eğitim Merkezi'nde kamp yapan milliler yarın Macaristan'a hareket edecek.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Serbest Güreş Milli Takımı Teknik Direktörü Isak Irbaikhanov Avrupa olimpiyat eleme müsabakalarına hazır olduklarını söyledi.

Budapeşte'de organizasyonda ilk olarak serbest güreşçilerin mindere çıkacağını anımsatan Irbaikhanov, "Çalışmalarımızı tamamladık. İyi bir hazırlık süreci geçirdik. En önemlisi güreşçilerimiz sakatlık yaşamadı. Zorlu müsabakalara her açıdan hazırız." diye konuştu.

Irbaikhanov, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınından her branş gibi kendilerinin etkilendiğine dikkati çekerek, "Ama alınan tedbirler sayesinde ve özellikle Gençlik ve Spor Bakanı sayın Mehmet Muharrem Kasapoğlu'nun yoğun çabalarıyla olimpik branşların antrenman yapmaları sağlandı. Bizler de bu süreci iyi değerlendirdik." ifadelerini kullandı.

Şampiyonada kendilerini zorlu müsabakalar beklediğini aktaran Irbaikhanov, "Kazakistan'da 2 kota almıştık. Hedefimiz Avrupa ve dünya olimpiyat elemelerinde en iyi sonuçları almak. Bunun için elimizden gelen her şeyi yapacağız." değerlendirmesinde bulundu.

Olimpiyat elemelerinde Türkiye'yi 65 kiloda Selahattin Kılıçsallayan, 74 kiloda Soner Demirtaş, 86 kiloda Osman Göçen ve 97 kiloda Süleyman Karadeniz temsil edecek.

Kaynak: AA

Bu haber AA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.