Cumhuriyet Bayrami'nda Atli Kortej Renkli Görüntülere Sahne Oldu

Ordu’da, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulusunun 98’inci yildönümü kutlamalari kapsaminda, Altinordu Belediyesi’nin düzenledigi atli süvarilerden olusan kortej, renkli görüntülere sahne oldu.

Cumhuriyet Bayrami'nda Atli Kortej Renkli Görüntülere Sahne Oldu
Altinordu’da Cumhuriyet Bayrami kutlamalari kapsaminda atli spor kulübü üyelerinin katilimiyla geçis törenleri düzenledi.

Durugöl Mahallesi Soya Caddesinden baslayan programda, sanli tarihin ve büyük zaferlerin emektarlari, Türk kültürünün ayak izlerini tasiyan atli kortej ile sehri turladi. Vatandaslarin da büyük ilgi gösterdigi ve renkli görüntüler olusturan atli kortej geçisi yürüyüsü, Ordu Valilik Konagi önünde sona erdi.

Program hakkinda açiklamalarda bulunan Altinordu Belediye Baskani Askin Tören "Cumhuriyetimizin 98’inci kurulus yil dönümünü büyük bir cosku ile kutluyoruz. Altinordu Spor Kulübü is birligi ile düzenledigimiz kortej ile 29 Ekim Cumhuriyet Bayrami coskusunu hep birlikte yasadik. Geleneksel sporlarla ilgilenen dostlarimizin Cumhuriyet coskusuna kattiklari renkten dolayi tesekkür ederim" dedi.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.