Asimder Başkanı Gülbey'den, Yazara Tepki

Köşesinde Şampiyonlar Liginde grup maçı yapan Azerbaycan’ın Karabağ futbol takımı taraftarına hakaret ettiği iddia edilen yazara bir tepki de Uluslararası Asılsız Ermeni İddialarıyla Mücadele Derneği (ASİMDER) Genel Başkanı Göksel Gülbey’den geldi.

İçindeki Ermeni sevgisi ve Azerbaycan kinini yazdığı yazısıyla gösterdiğine değinen Asimder Genel Başkanı Göksel Gülbey, “Yazar haddini ve maksadını aşan bir yazı yazmıştır. Geçmişte sosyal medyada paylaşmış olduğu yazıların kendine ait olmadığını söyleyerek inkara baş vurmuştur. Azerbaycan Karabağ taraftarı üzerinden aslında Azerbaycan’lı kardeşlerimize olan kinini dile getirmiştir. İkinci Orhan Pamuk olarak Ermeni lobisine şirin görünmek çalışmalarıdır bunlar. Acaba gazetenin Azerbaycan’ı destekleyen ve her fırsatta Türkiye’yi sözde Ermeni soykırım yalanıyla karalayan Ermeni lobisine bakış acısı değişti mi ki bu tür yazı yazan yazarları bünyesinde barındırıyor” dedi.

"Azerbaycan halkı bu hakaret içeren yazıyı yazanın özür dilemesini değil gazete bünyesinden uzaklaştırılmasını istemektedir" diyen Gülbey, “1992 yılında Ermenistan devleti silahlı kuvvetleri tarafından çoluk çocuk yaşlı genç ve kadın erkek demeden katledilen yüzlerce sivil şehitleri görmezden gelen sanki iyi etmişler dercesine ve katliama uğrayan halkın milli mücadelesini yaşattığı Karabağ futbol takımı taraftarını kıracak ve alay edici bir şekilde yazı yazmak, Ermenilerin yaptığı katliamdan daha çok içlerini acıtmıştır. Kardeş ülke gazete yazarından tebrik yerine hakaret içeren bir yazı yazılması incitmiştir. Onun için Asimder Genel Merkezi olarak bu yazarın gazetedeki görevinden uzaklaştırılmasını istemekteyiz” şeklinde konuştu.

Kaynak: İHA