Güneş Açıklaması 'İyi Başladık Ve İyi Bitirdik'

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, 4-0’lık Gaziantepspor maçı sonrası, "Yeteneğimizi oyun anlayışı içinde kullanmaya çalıştık. Artısı fazla olan gollerin olduğu bir maç oldu" dedi.

Beşiktaş, Spor Toto Süper Lig’in 20. haftasında Gaziantepspor’u 4-0 mağlup etti. Karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, iyi bir oyun ortaya koyduklarını ifade ederek, "Bugün iyi başladık ve iyi bitirdik. Oyun içinde hatalarımız, eksiklerimiz vardı ama daha çok doğrularımız vardı. Kazanma isteğimiz önemliydi. Takım olarak ciddiyetli, oyun disiplinine bağlı olarak, yeteneğimizi oyun anlayışı içinde kullanmaya çalıştık. Artısı fazla olan gollerin olduğu bir maç oldu. Bütün oyuncuları tebrik ediyorum. Taraftarımız çok güzel destek oldu. Tribünü doldurdular ve sahaya olumlu katkı yaptılar" dedi.

"RHODOLFO BİZİM İÇİN BÜYÜK BİR KAYIP OLACAK"

Güneş, Luiz Rhodolfo’nun sakatlığına üzüldüklerini ifade ederek, "Rhodolfo’nun sakatlığına üzüldük. Hakikaten üzüntü verici. Hem üzgünüz hem de sevinçliyiz. Ersan’ın gidişine üzüldüm hem iyi bir oyuncu hem de iyi bir insanı kaybettik. Takım için lider bir oyuncuydu. Yeni katılan arkadaşlarımız da gayet iyiler. Bugün de iyi işler yaptıklarını düşünüyorum. Rhodolfo’nun sakatlığı ciddi görünüyor. Bizim için büyük bir kayıp olacak. Eksiklik ve fazlalıklara bakmak doğru değil, şartlar içinde en iyisini sunmaya çalışacağız. Elimizdeki kadroyla maçları oynayacağız. Ertelenen iki maç bizim aleyhimize oldu. Onları lehimize çevirmek için oyuncuların biraz daha özveri bekleyeceğiz. Umarım öyle olur" şeklinde konuştu.

"ÇÖZÜM YOLU ARAYACAĞIZ"

Bir basın mensubunun, "Ersan Adem Gülüm Çin’e transfer oldu ve Rhodolfo da sakatlandı. Stoper bölgesinde sıkıntı yaşayacağınızı düşünüyor musunuz?" sorusuna Güneş, "Ersan gitmiş ve Rhodolfo sakatlanmışsa başka çözüm yolu arayacağız. Kulüpte kararları ben değil, yönetim kurulu ve başkan verir. Benim tavrım olmaz ama görüşlerim vardır. Bunu yönetimle paylaşırım. Kamuoyuyla hiç paylaşmadım. Her oyuncuyla ilgili düşüncelerimi yönetime söyledim. İşe girene de çıkana da ben karar vermiyorum. Ben bu kulübün, yönetim tarafından çalışmak için alınan teknik adamıyım. Bu işi yapıyorum. Onun dışındaki beyanlar bana ait değil. Başkanla hiçbir olumsuz ilişkimiz yok" şeklinde yanıt verdi.

"TOLGA GAYET İYİ ÇALIŞIYOR"

Karşılaşmada yaptığı etkili kurtarışlarla göz dolduran Tolga Zengin hakkında ise Güneş, "Tolga maalesef geçen sene kayıp bir kaleciydi. Hem kuvvet hem psikolojik hem de teknik olarak kopması oldu. Bugün yıl oynamasına rağmen bir iki maçta sıkıntılı pozisyonlar oldu. Onun üzerinde yoğunlaşınca geçen yıllardan kaynaklanan sıkıntıdan taraftarlar arasında sorun oldu. Gayet iyi çalışıyor. Aldığımız kaleci Boyko da iyi kaleci. Kimin oynayacağını bilmiyorum. Çarşamba günü başka bir kaleci oynayacak belki. Koşullara bakarak her kaleci hem oyuncumuz oynamaya hazır olmalı" dedi.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.