Piazza'da Satranç Ustaları Ödüllendirildi

Kahramanmaraş’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 96’ncı yıl dönümü etkinlikleri kapsamında Piazza Alışveriş ve Yaşam Merkezi’nde düzenlenen Kurtuluş Bayramı Satranç Turnuvası’nda dereceye girenlerin ödülleri verildi.

Piazza AVM ve Üstad Satranç Kulübü iş birliğiyle gerçekleştirilen 3’üncü Geleneksel Kurtuluş Bayramı Satranç Turnuvası’nda 4 kategorideki karşılaşmaların galipleri heyecanlı karşılaşmalar sonunda hak ettikleri ödüllere kavuştu.

Satranç ustalarının kıran kırana hünerlerini sergilediği karşılaşmalar sonunda 7-8 Yaş Minikler’de birinci olan Ahmet Özberk, 9-10 Yaş Küçükler’in birincisi Serminaz Aydemir, 11-13 Yaş Yıldızlar’ın birincisi Anıl Ahmet Aydemir ile 14-18 Yaş Gençler kategorisinin birincisi Yusuf Muhammed Çivi şampiyonluk ödüllerini AVM Müdürü Ufuk Cezmi Bilge’nin elinden aldılar.

Minikler, Küçükler, Yıldızlar, Gençler kategorisinde ikinci olan Betül Cemre İzi, Cem Ferit Bilgiç, Toygun Ahmet Karslıgil, Mustafa Özavcı ise ödüllerini Samsung ve Vestel Mağazası sahibi Ercan Aygün’den aldı. “Minikler” kategorisinde Defne Göçer, “Küçükler”de Enes Atma, “Yıldızlar”da Yavuz Selim Peker ve “Gençler” kategorisinin üçüncülerinden Yusuf Ortasöz’e ödülleri de Üstad Satranç Kulübü Müdürü Adem Yüksel tarafından verildi.

7-8 Yaş Minikler kategorisinde ilk 3’e giren kız ve erkek yarışmacılara kırtasiye seti hediye edildi. Diğer yaş gruplarında ise teknoloji devi Vestel’in hediyeleri satranç ustalarına sunuldu. 9-10 Yaş Küçükler, 11-13 Yaş Yıldızlar ve 14-18 Yaş Gençler kategorilerinin tamamında ilk 2’ye giren yarışmacılara Vestel tablet, 3’üncü yarışmacılara ise Vestel bluetooth hoparlör hediye edildi.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.