Galatasaraylı Futbolcu Semih Kaya Açıklaması

Galatasaray'ın milli futbolcusu Semih Kaya, Spor Toto Süper Lig'de şampiyonluğa ulaştıkları için çok mutlu olduklarını söyledi.

Türk Telekom Arena'da düzenlenen ve şampiyonluk kupasını kaldırdıkları törenin ardından basın mensuplarına açıklamada bulunan Semih, son 4 yılda 3 kez şampiyonluk yaşadıklarını hatırlattı.

Dördüncü yıldızı kazanan ilk takım olduklarını vurgulayan Semih Kaya, şöyle konuştu:

"Galatasaray camiasında, bünyesinde olduğum için çok mutluyum, gururluyum. Dışarıdaki kitle sayısı belli, bizi destekleyen kişiler belli. Gönülden Galatasaraylılar. Ben onları çok seviyorum. Onların da beni sevdiğini biliyorum. Bu şampiyonluk tüm Galatasaray ailesine armağan olsun. Dördüncü yıldızı ilk takan takımız. Biliyorsunuz 2000 yılından beri ilklerin takımıyız . İnşallah daha da başarılar elde edeceğiz önümüzdeki yıllarda."

Bu sezon kaybettikleri ve berabere kaldıkları maçlarda üzüntü yaşadıklarını anlatan sarı-kırmızılı futbolcu, "Sonuçta çıktığımız rota belliydi, sezon başında dördüncü yıldız hedefleyerek çıkmıştık. Berabere kaldığımız, mağlup olduğumuz maçlar beni mutsuz etti. Bunları Hamza hocamızın da gelmesiyle aştığımızı düşünüyorum. Gayet iyi bir istikrar sağladık. Şu anda geldiğimiz nokta belli, şampiyonluk. İnanılmaz mutluyuz, gururluyuz" ifadelerini kullandı.

Semih Kaya, Galatasaray'daki geleceğiyle ilgili bir soru üzerine şunları söyledi:

"Bundan önceki açıklamalarımda da söyledim, Galatasaray Kulübü'nün bünyesinde olan sporcuyum. Galatasaray Kulübü'nün bir evladıyım. Her zaman bunu sürdürmek istiyorum. Ama kulübümüzün menfaati önemli. Tabi ben de yurt dışında oynamak isterim ama benim için gönülde her zaman Galatasaray vardır."

Sarı-kırmızılı futbolcu, sezon başında yıldız şeklindeki bir platforma geçerek poz verdikleri takım fotoğrafla ilgili yapılan "kek kalıbı" yorumlarıyla ilgili olarak da "O yorumları yapanlar inşallah izlemişlerdir. Kabardı mı kek? Bazılarına göre iyi pişmiştir" ifadelerini kullandı.

Kaynak: AA

Bu haber AA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.