Suriyeli Çocuklar İçin Dostluk Maçı

Eski futbolcular, Suriyeli çocuklara yönelik farkındalığı arttırmak için Beykoz'da sahaya çıktı.

Beykoz Soğuksuspor Kulübü Tesisleri'nde yapılan dostluk maçında, eski futbolculardan Hami Mandıralı, Ogün Temizkanoğlu, Rüştü Rençber, Ümit Karan, Serdar Topraktepe ve oyuncu Şafak Sezer'in bulunduğu takımla, organizasyona öncülük eden AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk'ün oynadığı takım karşılaştı.

Suriyeli 12 yaşındaki futbolcu Adem Metin'in de forma giydiği karşılaşma, 2-2 berabere sona erdi.

Maçın ardından gazetecilere açıklama yapan Külünk, siyasetin mazlumların sesine kulak vermek ve haksızlığa karşı dik durmak olduğunu belirtti.

Külünk, "Bugün burada Türk futboluna imza atmış, birbirinden kıymetli arkadaşlarımızla dünyadaki 5'in duyarsız kaldığı ama mazlum halkların sessiz kalmadığı Suriye'deki çocukların yaşadığı acıya dikkati çekmek amacıyla bir araya geldik. Burada Suriyeli çocukların temsilcisi olan ve sol ayağıyla futbol kariyerinde gelecek vadeden Adem'in şahsında, Suriye'de akan kana, Suriye'deki mazlumlara dikkat çekmek amacıyla futbolcu arkadaşlarımızla ve sanatçı arkadaşımız Şafak Bey ile bir aradayız" diye konuştu.

Maç sonrası iki takımın futbolcuları, birlikte hatıra fotoğrafı çektirirken, seyircilere ve futbolculara baklava ikram edildi.

Kaynak: AA