Renault 'E.dams-renault' Takımının İsim Sponsoru Oldu

Renault, FIA Formula E Şampiyonası'nda "e.dams-Renault" takımının isim sponsoru oldu.

Renault'tan yapılan açıklamaya göre, şirket geçen yıl FIA Formula E Şampiyonası'nın resmi teknik ortağı olmuştu. Renault, Jean-Paul Driot ve dört Formula 1 dünya şampiyonu ünvanına sahip marka elçisi Alain Prost'un sahip olduğu takıma isim sponsoru oluyor.
Bu şampiyona ile Renault, bilinirliğini üst seviyelere taşıyor olacak. Marka, otomobillerin üzerinde, sürücülerin giysileri ve kasklarında yer alacak. Bu şampiyonanın ilk sezonunda birçok iletişim ve pazarlama faaliyetleri de sergilenecek.
Açıklamada görüşlerine yer verilen Renault Sport Başkanı Patrice Ratti, e.dams-Renault ile yapılan ortaklık sayesinde Renault Sport'un, Formula E Şampiyonası'nın kalbinde yer almasını sağlayacağını belirterek, "Bu eşsiz bir deneyim ve otomobil sporunun yeni bir yüzü. Renault, bu macerada öncü olmaktan ve yeni bir deneyimde yer alıyor olmaktan dolayı gururlu. Alain'i ve Jean-Paul'ü çok iyi tanıyoruz; sahip oldukları uzmanlık onları yüksek kaliteli ortak haline getiriyor. e.dams-Renault'ya dahil olmamız, gerçekleştirdiğimiz katılımda kilit rol oynayacak ve Formula E'yi geliştirme çabamıza destek sağlayacak. Aynı zamanda yarışların ilk yılında tüm takımların kullanacağı Spark-Renault konusunda Spark ile yapılan işbirliğinden de memnunuz ve görünen o ki, katılım sağlayan bütün takımlara olası en iyi teknik servisi sunmak için Spark'a yardımcı olmaya devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.

- "Çok heyecan dolu günler geçiriyoruz"

e.dams-Renault ortağı ve Renault marka elçisi Alain Prost da şunları kaydetti:
"Jean-Paul Driot ve ben söz konusu yeni macerada Renault ile bir arada bulunmaktan mutluluk duyuyoruz. Büyük ortak olarak Renault'un tercih edilmesi, markanın motorsporlarındaki sıra dışı geçmişi ve elektrikli araçlar alanındaki uzmanlığı sebebiyle doğal bir sonuçtu. Ben şahsen Renault ile çalışma fikrinden ve ortaklığımızda yeni bir sayfa açıyor olmaktan heyecan duyuyorum. Bu girişimimizin başarılı olacağına inanıyorum. Sezonun ilk yarışları için aktif biçimde hazırlanıyoruz. Donington'da bu hafta düzenlenecek olan test, sürecin bir sonraki adımı. Bunu, 13 Eylül'deki Pekin grand prix'sine tam olarak hazır olabilmemiz için çok yoğun bir yaz sezonu bekliyor olacak. Şampiyona başta teknoloji ve yarış formatı olmak üzere her şeyiyle yeni olduğundan çok heyecan verici bir macera bizi bekliyor. Anlayacağınız, çok heyecan dolu günler geçiriyoruz."
e.dams-Renault'nun, 2014/2015 şampiyonasındaki iki pilotu Nicolas Prost ve Sebastien Buemi olacak.

Kaynak: AA

Bu haber AA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.