Avrupa Şampiyonası Milli Takım Seçmeleri İçin Düzenlenen Şampiyona Sona Erdi

Türkiye Vücut Geliştirme Fitness ve Bilek Güreşi Federasyonu tarafından, Avrupa Şampiyonası milli takım seçmeleri için, Kemer ilçesinde düzenlenen şampiyona sona erdi.

Limak Limra Otel'de düzenlenen şampiyonada, vücut geliştirme, klasik vücut geliştirme, fitness, body fitness, welness, atletik fitness kategorilerinde minik, genç, büyük ve master sporcular mücadele etti.

Klasik vücut geliştirmede, 1.68 santimetre boy altında Abdulgani Ezbezirgan, 1.75 santimetre boy altında Sinan Aydemir, 1.80 santimetre boy altında Ali Emre ve 1.80 santimetre boy üzerinde Serdar Teker şampiyon oldu.

Vücut geliştirme büyük erkeklerde ise 65 kilo altında Kenan Yıldız, 70 kilo altında İsa Kaya, 75 kilo altında Mustafa Genç, 80 kilo altında Murat Tanya, 85 kilo altında Cengizhan Iğdır, 90 kilo altında Yiğit Kuşbeygi, 95 kilo altında Görkem Gürsoy, 100 kilo altında Melih Emre Yıldız ve 100 kilo üstünde ise Bilgehan Koç şampiyonluğa ulaştı.

Klasik vücut geliştirme overall kategorisinde Ali Emre ve vücut geliştirme büyük bayanlar açık sıkletinde Işıl Aktan birinci gelirken, çiftler vücut geliştirme açık sıklette ise Emre Yıldız ve Ebru Çalışkan çifti şampiyon oldu.

Son olarak vücut geliştirme overall finalinde Cengizhan Iğdır birinciliği elde etti.

Vücut Geliştirme Milli Takım antrenörü Hakan Gümüş, katılımın çok yüksek olduğunu belirterek, ''Moldova ve İspanya'daki şampiyonalarda ilk üçe gireceğimize umuyoruz. Amacımız Türkiye'ye madalya getirmek'' dedi.

Muhabir: Yunus İçen / Volkan Poliçe / İlknur Çetinbaş

Yayıncı: İbrahim Uyar

Kaynak: AA

Bu haber AA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.