Basketbol Spor Toto Türkiye Kupası

Gaziantep’te organize edilecek olan Spor Toto Türkiye Kupası A Grubu'nda mücadele edecek takımlar basın toplantısı düzenledi.

Basketbol Spor Toto Türkiye Kupası
Kendirli Gazi Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen basın toplantısına Pınar Karşıyaka, Royal Halı Gaziantep, Trabzonspor ve Banvit takım temsilcileri ile Gençlik Hizmetleri ve Spor Şube Müdürü Uğur Duyar, Gaziantep Basketbol İl Temsilcisi Güven Alkoçak, Türkiye Basketbol Federasyonu Yetkilisi Borga Aydoğdu, Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı Amatör Sporlar Şube Müdürü Fikret Çubukçu katıldı.

Toplantıda açılış konuşmasını Gaziantep Basketbol İl Temsilcisi Güven Alkoçak yaptı. Alkoçak, Üç gün sürecek olan turnuvayı en güzel şekilde geçirmek istediklerini ve bunun sağlanması için ellerinden gelen her türlü desteği vereceklerini belirterek, turnuvaya katılan tüm takımlara başarı dileklerinde bulundu.

Alkoçak’tan sonra söz alan, Gençlik Hizmetleri ve Spor Şube Müdürü Uğur Duyar’da katılımcılara başarılar dileyerek, “Bize her konuda destek verenlere teşekkür ediyoruz. Organizasyon boyunca bir aksilik yaşanmaması için hazırız” dedi.

Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı Amatör Sporlar Şube Müdürlüğü Fikret Çubukçu ise her konuda gelişen Gaziantep’te buna benzer önemli organizasyonların olmasının kendileri açısından sevindirici olduğunu kaydetti.

Pınar Karşıyaka Antrenörü Ufuk Sarıca, yaptığı değerlendirmede, rakipleri olan Banvit, Trabzonspor ve Royal Halı Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’ne başarılar dileyerek, “Zorlu bir gruptayız. Her takım her sonucu alabilecek durumda. Bizim amacımız ilk iki sırada olmak ve son 8 takım arasında yer almak. Rakiplerimize de başarılar diliyoruz. Hiçbir rakibimizden çekinmiyoruz” diye konuştu.

Sarıca’dan sonra Royal Halı Basketbol takımı adına değerlendirmesini yapan Royal Halı Basketbol takımı antrenörü Aziz Bekir, “Spor Toto Türkiye Kupası ve Beko Basketbol Ligi’nde yeni sezon herkes için hayırlı olsun. En önemlisi sağlıklı bir şekilde sezonun geçmesi olacak. Grubumuz çok zor ve her maç da çok zorlu olacak. Biz de takım olarak ilk iki sırada yer almak istiyoruz”dedi.

Royal Halı Basketbol takımı oyuncusu Erden Eryüz de açıklamasında, Turnuvanın ev sahibi konumunda olduklarını ve çok zorlu bir grupta yer aldıklarını ifade ederek, ev sahibi olmanın avantajını iyi kullanmak istediklerini söyledi.

Trabzonspor Antrönörü Hasan Özmeriç, "Burada bulunmaktan memnunuz. İlgi üst düzeyde bu nedenle çok mutluyuz. Çok zorlu bir grupta yer alıyoruz. Bir galibiyetle gruptan çıkabilir ya da iki galibiyetle elenebilirsiniz. Trabzonspor olarak son 8 takım arasında olmak istiyoruz” değerlendirmesinde bulundu.

Trabzonspor basketbol takımı oyuncusu Kaya Peker, takımın henüz hazır olmadığını ancak ancak iyi bir sinerji yakaladıklarının altını çizerek, Banvit takımının diğer takımlara nazaran belki bir adım daha önde olacağını kaydetti.

Banvit Dimitris Itoudis, “Çok zorlu bir grupta yer alıyoruz. Banvit organizasyonu olarak başarılı olmak istiyoruz. Tüm takımlar gibi sezona iyi bir başlangıç yapmayı hedefliyoruz. Son 8 takım arasında yer almak bizim hedefimiz. Litvanya’da iki Euroleague ön eleme maçı oynadık. Dolayısıyla biraz daha farklı durumdayız. Ancak taraftarlarımız için elimizden gelenin en iyisini yapacağız” açıklamasında bulunduç
Banvit basketbol takım oyuncusu Keith Simmons da değerlendirmesinde zorlu bir grupta yer aldıklarını ve amaçlarının bir sayıyla bile olsa tüm maçları kazanmak olduğunu söyledi.

Basın toplantısı Kendirli Gazi Kültür Merkezi Bahçesi’nde verilen kokteyl ile sona erdi.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.