Şampiyonluk Maçında Sahada Yangın

Bölgesel Amatör Lig 1. Grup‘ta (BAL) mücadele eden Erzurum Büyükşehir Belediyespor, Ardahan Belediye 23 Şubatspor‘u 10- 0 mağlup ederek şampiyon oldu. Şampiyonluk maçında sahaya atılan maddeler nedeniyle yangın çıkarken itfaiye yangına müdahale etti, taraftarlar "Yangın var, yangın var. Biz yangına gideriz" şarkısını söyledi.

Yeni Erzurum Stadı‘nda oynanan maçta Erzurum Büyükşehir Belediyespor- Ardahan Belediye 23 Şubatspor‘u 10- 0 mağlup etti. Maçta Erzurum Büyükşehir Belediyespor‘un

gollerini, 3. dakikada Halil İbrahim, 14, 64 ve 72. dakikalarda Abdullah Koparan, 18 ve 88. dakikalarda Remzi, 37 ve 39. dakikalarda Emre Çelik, 49. dakikada Mesut ve 58. dakikada İsmail attı.

Maçın ilk yarısında sahaya sevinç gösterileri esnasında atılan kağıt ve maytap türü maddeler nedeniyle yangın çıktı. İtfaiye su sıkarak yangını söndürürken taraftarlarda "Yangın var, yangın var. Biz yangına gideriz" şarkısını söyleyerek itfaiye erlerine tempo tuttular. Yangın nedeniyle maçın oynanmasına 10 dakika ara verildi.

Maçın bitiş düdüğünün ardından sevinçlerini taraftarlarla paylaşan Erzurum Büyükşehir Belediyesporlu futbolcular, BAL 1. Grup şampiyonluk kupasını Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu Genel Başkan Yardımcısı Selahattin Çodur‘un elinden aldı.

Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Küçükler, şampiyon olmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Erzurum‘un yıllardan beri şampiyonluk özlemi çektiğini ifade eden Küçükler, şunları kaydetti: "Erzurum yıllardan beri şampiyonluk özlemi ile yanıyordu. 143 takım içerisinde en başarılı takım olan Erzurum Büyükşehir Belediyespor artık şehrimizi futbolda en üst noktalara götürecektir. Bu taraftara, bu şehre mutlaka süper lig takımı yakışır. İnşallah bunu devam ettireceğiz. Teknik heyet, sporcu ve yönetimdeki arkadaşları tebrik ediyor, bu şampiyonluğu Erzurum‘a hediye ediyorum."

Öte yandan maç sonrasında şampiyonluk kutlamaları kapsamında Betül Çağlar, bir konser verdi.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.