Hasan Yener Sert Çıktı

Trabzonspor Genel Sekreteri Hasan Yener, Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım‘a verilen cezanın yıldırım hızıyla indirilmesini hiç bir şekilde izah etmenin mümkün olmadığını belirterek, bugün Türkiye liglerinde en çok penaltı kazanan takımın Fenerbahçe olduğunu söyledi.

Trabzonspor Genel Sekreteri Hasan Yener, Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri‘nde basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Hafta sonu karşılaşacakları Gazientepspor‘un kaliteli bir takım olduğunu belirten Yener, "İyi oyunculardan kurulu bir ekip. Başlarında da Tolunay Kafkas gibi değerli bir teknik adam var. Zor bir maç. Fenerbahçe karşısında oynadıkları futbol da hafızalarda. Bundan sonra kaybetme lüksümüz yok. Tüm maçlarını kazanmak istiyoruz. Sonrasında Fenerbahçe‘nin puan kaybetmesini bekleyip, şampiyon olmak istiyoruz" dedi.

"EN ÇOK PENALTI KAZANAN TAKIM FENERBAHÇE TRABZONSPOR‘UN İKİNCİ YARIDA PENALTISI YOK"

Yener bir basın mensubunu, Fenerbahçe cephesi sürekli açıklama yaparak hakemleri baskı altına almaya mı çalışıyor? şeklindeki sorusuna, şu cevabı verdi; "Bu tespitiniz doğru. Geriye dönüp baktığımız ligin ilk yarısının son haftalarında Sayın Aykut Kocaman, ‘Trabzonspor‘a verilen penaltılara dikkat edelim‘ dedi. Medya buna geniş bir yer verdi. Sonrasında Trabzonspor‘a verilen bir tane bile penaltı yok. Ankaragücü ve Beşiktaş maçlarındaki bariz penaltı pozisyonlarımızı düşünürsek bu açıklamanın ne denli

etkili olduğunu görebiliriz. Kocaman‘ın bu açıklamasına rağmen Şenol Güneş puan kaybettiği maç sonraları bile hakemlere sahip çıkarak onların başarılı bir sezon geçirdiğini vurguladı. İyi bir sezon geçirmemizi istedi. Sayın Sadri Şener ise normalin dışında, kazanmak için her yolun mübah olmadığını vurguladı. Buna karşın Sayın Aziz Yıldırım kazanma adına hakem soyunma odalarına girdi. Hakemlere ağır ifadeler kullandı. Bu kimlerin Türk futboluna zarar, kimlerin yarar verdiğine çok açık bir örnek. Bugün

Türkiye liglerinde en çok penaltı kazanan takım Fenerbahçe ama Trabzonspor‘un ikinci yarıda kazandığı penaltısı yok. Bunlar nasıl oluyor? Mahalle baskısı diyebileceğimiz bir unsur."

"TRABZONSPOR OLARAK DİĞER UNSURLARIN BU İŞİN İÇİNDE OLMASINI İSTEMİYORUZ"

Yener, "Özellikle basında Fenerbahçe‘nin Gaziantepspor‘la oynadığı müsabakada Fenerbahçe‘nin lehine verilmediği söylenen penaltılar konusunda maçın hakemi Hüseyin Göçek‘in ne durumlara düşürüldüğünü veya ne şekilde eleştirildiği hepimizin hafızalarında. Bu kadar baskıdan sonra hakemler elbette ki tereddüt içinde olabiliyorlar. Bana göre Türk hakemleri yurt dışında çok başarılı maçlar çıkarıyorlar. Demek ki Türk hakemleri iyi. MHK‘de ligde şampiyonluk yarışındaki takımlara iyi hakemler atanıyor.

Atamalarda sıkıntı yok. Maalesef hakemler baskılardan dolayı, sonraki hafta baskıların verdiği sıkıntıları yaşamama adına bazen saha içinde yapması gerekenleri yapamama endişeleri gerçekleşiyor. Geçen hafta yine Gökhan Gönül‘ün maçın yardımcı hakemine yaptığı hareketten dolayı görmesi gereken ikinci sarı kart ve ihraç gerçekleşmemiş ve büyük ölçüde maçın kaderine etki etmiştir. Gökhan o kartı görseydi bugün belki de Trabzonspor üç puan farkla lider olacaktı. Lig yarışı devam edecek ve elbette ki oyuncular

şampiyonluk yarışını kendi lehlerine çevirmek isteyecekler. Trabzonspor camiası olarak bizim isteğimiz diğer unsurların bu işin içinde olmaması. Türk futbolunun ancak bu şekilde daha ileriye gidebileceği düşüncesindeyiz" şeklinde konuştu.

"AZİZ YILDIRIM‘A VERİLEN CEZANIN YILDIRIM HIZIYLA İNDİRİLMESİNİ İZAH ETMEK MÜMKÜN DEĞİL"

Yener, Aziz Yıldırım‘ın cezasının 1 günde indirilmesi şampiyonluk yarışına kendisini yetiştirmek amacı mı taşıyor? şeklindeki soruyu ise, "Bildiğiniz gibi Aziz Yıldırım daha önce iki kez ceza almıştı. Gerek disiplin gerekse de para cezaları katlamalı olur. PFDK daha önceki cezalarını da göz önünde bulundurarak kendisine 45 günlük bir hak mahrumiyeti cezası verdi. Bu cezanın yıldırım hızıyla indirilmesini hiçbir şekilde izah etmek mümkün değil.

Maalesef Tahkim Kurulu bu konuda herhangi bir açıklamada bulunmadı" şeklinde yanıtladı.

TRABZONSPOR‘A TARAFTAR DESTEĞİ

Öte yandan Trabzonspor Gaziantepspor maçı hazırlıklarını bu akşam saatlerinde yaptığı antrenmanla sürdürdü. Teknik Direktör Şenol Güneş yönetiminde yapılan antrenmanda oyuncular düz koşunun ardından taktik çalışması gerçekleştirdiler. Yoğun taraftar desteği altında yapılan antrenmanda sakatlığı bulunan Tolga ve Serkan doktor kontrolünde çalıştı.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.