Beyaz Gazete Ana Sayfa

Hangi grupta kimin maçı var?

Bugün 9 grupta oynanacak 21 karşılaşma öncesinde sadece Hollanda grup lideri olarak finallere doğrudan katılma hakkını garantilemiş durumda.

Spor / 05 Eylül 2009 Cumartesi 11:10
Hangi grupta kimin maçı var?

 

2010 Dü ; nya Kupası Avrupa elemelerinde grup mü ; cadelesinin sonu yaklaşırken , bazı takımlar grup liderliğini garantilemeye ç ; alışırken , bazıları da en azından play-off şansını devam ettirmek iç ; in mü ; cadele edecek .

Gruplarını zirvede bitiren dokuz takım direkt olarak 2010 Dü ; nya Kupası finallerine gidecek . En iyi sekiz ikinci , iki ayaklı play-off eşleşmelerinde kozarını paylaşacak ve Avrupa ' dan dö ; rt takım daha finallere katılma hakkı kazanacak .

5 ve 9 Eylü ; l ' de oynanacak maç ; lar ö ; ncesinde gruplarda son durum şö ; yle :

1 . GRUP

Altı maç ; sonunda Danimarka 16 puanla lider , Macaristan 13 puanla ikinci sırada . 9 puanı bulunan Portekiz cumartesi gü ; nü ; deplasmanda Danimarka ' yı yenmek zorunda , kaybettiği takdirde grup liderliği şansını yitirecek ve ikinci sıra iç ; in şansını zorlayacak .

Macaristan evinde 9 puanlı İsveç ; ' i yendiği takdirde 24 yıl sonra Dü ; nya Kupası ' na gitmek iç ; in ö ; nemli bir engeli aşmış olacak . Arnavutluk ve Malta ' nın gruptan ç ; ıkma şansı bulunmuyor .

5 Eylü ; l : Danimarka-Portekiz , Macaristan-İsveç ;
9 Eylü ; l : Malta-İsveç ; , Arnavutluk-Danimarka , Macaristan-Portekiz

2 . GRUP

13 ' er puanla zirvede bulunan Yunanistan ve İsviç ; re cumartesi gü ; nü ; karşı karşıya geliyor . 10 puanlı Letonya , doğrudan finallere gitme umudunu korumak iç ; in 9 puanlı İsrail ' i deplasmanda yenmeye ç ; alışacak .

5 Eylü ; l : Moldova-Lü ; ksemburg , İsviç ; re-Yunanistan , İsrail-Letonya
9 Eylü ; l : İsrail-Lü ; ksemburg , Moldova-Yunanistan , Letonya-İsviç ; re

3 . GRUP

Ç ; ek Cumhuriyeti deplasmanda Slovakya ' ya yenildiği takdirde grup birinciliği şansını tamamen kaybedecek . Polonya Kuzey İrlanda ' yı yenerse ikinci sıraya yü ; kselecek . San Marino ' nın gruptan ç ; ıkma şansı yok .

5 Eylü ; l : Polonya-Kuzey İrlanda , Slovakya-Ç ; ek Cumhuriyeti
9 Eylü ; l : Ç ; ek Cumhuriyeti-San Marino , Kuzey İrlanda-Slovakya , Slovenya-Polonya

4 . GRUP

19 puanla liderlik koltuğunda oturan Almanya ' yı takip eden Rusya ve Finlandiya , grubun son iki sırasında yer alan Liechtenstein ve Azerbaycan ile karşılaşıyor . Liechtenstein ve Azerbaycan ' ın ilk iki şansı kalmadı .

5 Eylü ; l : Rusya-Liechtenstein , Azerbaycan-Finlandiya
9 Eylü ; l : Liechtenstein-Finlandiya , Galler-Rusya , Almanya-Azerbaycan

5 . GRUP

Altı maç ; ını da kazanan Avrupa şampiyonu İspanya , Belç ; ika ve Estonya ' yı yener , 12 puanlı Bosna da Ermenistan ve Tü ; rkiye maç ; larında puan kaybederse doğrudan finallerin yolunu tutacak . Play-off iç ; in mü ; cadele eden 8 puanlı Tü ; rkiye ö ; ncelikle Estonya ' yı yenmek zorunda .

5 Eylü ; l : Ermenistan-Bosna , İspanya-Belç ; ika , Tü ; rkiye-Estonya
9 Eylü ; l : Bosna-Tü ; rkiye , Ermenistan-Belç ; ika , İspanya- Estonya

6 . GRUP

Cumartesi gü ; nü ; Hırvatistan Belarus ' a yenilir ve Ukrayna da evinde Andorra ' ya kaybederse İngiltere ç ; arşamba maç ; larını beklemeden grup birincisi olarak finallere gidecek . Kazakistan ve Andorra ' nın gruptan ç ; ıkma şansı yok .

5 Eylü ; l : Ukrayna-Andorra , Hırvatistan-Belarus
9 Eylü ; l : İngiltere-Hırvatistan , Belarus-Ukrayna , Andorra-Kazakistan

7 . GRUP

Gelecek hafta 18 puanlı grup lider Sırbistan ' a konuk olacak 13 puanlı Fransa , cumartesi gü ; nü ; Romanya ' yı ağırlıyor . Avusturya ve Romanya sıradaki maç ; larını kaybederse , finallere gitme şansını da yitirecek .

5 Eylü ; l : Avusturya-Faroe , Fransa-Romanya
9 Eylü ; l : Faroe-Litvanya , Romanya-Avusturya , Sırbistan-Fransa

8 . GRUP

8 puanla ü ; ç ; ü ; ncü ; sırada bulunan Bulgaristan , ö ; ndeki ikiliden kopmamak iç ; in Karadağ karşısında mutlak galibiyet arayacak . 14 puanlı İtalya deplasmanda Gü ; rcistan ile , 13 puanlı İrlanda da Kıbrıs Rum Kesimi ile karşılaşacak . Gü ; rcistan ' ın ilk iki şansı bulunmuyor .

5 Eylü ; l : Bulgaristan-Karadağ , Kıbrıs Rum-İrlanda , Gü ; rcistan-İtalya
9 Eylü ; l : Karadağ , Kıbrıs Rum , İtalya-Bulgaristan .

9 . GRUP

Oynadığı yedi maç ; ı da kazanan grup lideri olarak doğrudan finallere katılma hakkını garantiledi . İskoç ; ya Makedonya ' yı yenerse , son grup maç ; ları ö ; ncesinde play-off yarışında rakibinin ö ; nü ; ne geç ; ecek .

5 Eylü ; l : İskoç ; ya-Makedonya , İzlanda-Norveç ; ,
9 Eylü ; l : Norveç ; -Makedonya , İskoç ; ya-Hollanda

LiechtensteinAvrupaMakedonyaRomanyaAlmanya

loading...


Feedback
Bu sayfa veya içerik ile ilgili bir sorun olduğunu mu düşünüyorsun?
Lütfen bir kaç saniyeni ayır ve aşağıdaki form ile bize bildir
Resim Doğrulama Kodu Kodu Yenile
HABERDAR OLMAK İÇİN MAİL BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN
Copyright BeyazGazete.Com ' Tüm Hakları Saklıdır. Web sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir. Kaynakları beraberinde belirtilmiştir. Haberleri kopyalamayınız.
Ajanslar
Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement