Beyaz Gazete Ana Sayfa

12 Dev Adam'dan 4' te 4

36. Avrupa Erkekler Basketbol Şampiyonası'nda 3'te 3 yaparak ikinci tura yükselen A Milli Takımımız grubunun favori takımı İspanya önüne çıktı. Maç saat 16.45'te başladı.

Spor / 12 Eylül 2009 Cumartesi 18:30
12 Dev Adam'dan 4' te 4

 

Maç ; ın ilk 4 dakikası 12-8 İspanya ' nın ü ; stü ; nlü ; ğü ; ile geç ; ti . Bu dakikalarda İspanyol Navarro 7 sayısı var . Millilerimiz Gasol ' lu İspanya karşısında ikili oyunu ç ; ok iyi uygularken acele kullanılan 3 ' lü ; k atışlarda problemimiz var gibi gö ; rü ; nü ; yor . Bu hataların ardından ilk molayı Tanjeviç ; aldı .

6 . dakika geç ; erken molanın ardından milli takımımız kullandığı 3 tane 3 ' lü ; k atıştan 1 ' ini isabet ettirdi , birinde de Ö ; mer Onan aldığı ribaundu sayıya ç ; evirdi . Bu dakikalar 14-13 İspanya ' nın ü ; stü ; ndü ; ğü ; ile tamamlandı .

7 . dakikaya geldiğimizde Ö ; mer Onan , İspanyol Gasol ' un ü ; zerinden mü ; kemmel bir smaç ; yaptı .

8 . dakikaya yaklaşılırken Tü ; rkiye oyundaki tutukluğu ü ; zerinden atarak gerken mü ; cadeleci kimliğine kavuşmuş gibi gö ; rü ; nü ; yor . Bu dakikalarda Millilerimiz , İspanya karşısında 17-16 ö ; ne geç ; ti ve İspanya koç ; una mola aldırdı .

İlk periyodu 22-20 İspanya ö ; nde tamamladı .

Maç ; ın ilk periyodunda Tü ; rkiye , İspanyollar kaşısında pota altında ikili oyunu ç ; ok iyi uyguladığı gö ; rü ; lü ; rken , daha ö ; nceki turnuvalarda başımızı yakan 3 sayılık atışlarda ve faul atışlarında biraz problemimiz olduğu gö ; ze ç ; arptı .

İkinci ç ; eyrekte hava atışı İspanya ' nın oldu .

İlk iki dakika geç ; erken iki takımda pota altını kullanmaya gayret ederken Tü ; rkiye , yaptığı iki hü ; cumdan da eli boş dö ; ndü ; , İspanya pota altında Navorro ve Gasol ile yakaladığı fırsatları iyi değerlendirince 26-20 ö ; ne geç ; ti .

İkinci ç ; eyreğin 3 dakikasından itibaren milillerimiz pota altında başarılı olmaya başladı . Takımızda uzunlar birebirde başarılı olamayınca kısalar devreye girerek 6 sayı ü ; reterek skoru 26-27 ' ye getirdi .

İlk 5 dakikada ribauntlarda İspanya ' nın gö ; zle gö ; rü ; lü ; r bir ü ; stü ; nlü ; ğü ; var .

Hidayet ilk sayısı ikinci yarının 6 . dakikasında ü ; retebildi . 28-31

İkinci ç ; eyreğin bitmesine iki dakika kala Kerem Tunç ; eri ' nin 3 ' lü ; ğü ; yle Tü ; rkiye 33-31 ö ; ne geç ; ti .

Tü ; rkiye ilk yarının sona ermesine 3 saniye kala Ersan İlyasova ' nın 3 sayılık basketiyle 36-34 ö ; nde tamamladı .

İkinci ç ; eyrekte İspanya alan savunmasına geç ; ti . Millilerimiz uzunlarımızın tutuk gö ; rü ; ndü ; ğü ; anlarda kısa oyuncularla pota altını ç ; ok başarılı bir şekilde kullanarak oyunu bırakmadı , hü ; cum ve savunma ribauntlarındaki dezavantajına rağmen milli takımımız ilk yarıyı 36-34 ö ; nde tamamladı .

İKİNCİ YARI BAŞLADI

İkinci yarıya İspanya başladı . Ribauntlarda yine İspanya ü ; stü ; n gö ; rü ; nü ; yor . Millilerimiz kullandığı acele ve dengesiz şutları sonuç ; suz kalırken İspanya Navarro ' nun 3 ' lü ; k atışı ve Fernandez ile skoru İspanya lehine 43-39 yaptı . İkinci yarının başında ü ; ç ; dakikada İspanya ' dan 9sayı yedik .

Ü ; ç ; ü ; ncü ; ç ; eyreğin ilk 5 dakikasında 4 ' ü ; ncü ; 3 sayılık şutumuzda isabet kaydedemedik . İkinci yarıda şu ana kadar herşey İspanya ' nın istediği gibi gö ; rü ; nü ; yor .

Millilerimiz Ersan İlyasova ile bulduğu en sonunda 3 ' lü ; k atışı değerlendirdi . 44-43

6 ' ıncı dakika geride kalırkan Marc Gasol ' a teknik faul verildi . Ersan iki serbest atışı da sayıya ç ; evirdi . Millilerimiz skoru 46-44 yapınca İspanya koç ; u mola aldı .

Millilerimiz bu dakikaya kadar 12 ü ; ç ; sayılık atıştan 3 ' ü ; nü ; sayı yapabildi .

Bu ç ; eyreğin son dakikasının iç ; inde Tü ; rkiye yaptığı hü ; cumlardan ü ; st ü ; ste eli boş dö ; nü ; nde İspanya farkı 1 ' e indirdi . Skor 49-48 Tü ; rkiye lehine .

Ü ; ç ; ü ; ncü ; periyotun son kısmında İspanya Milli Takımı ö ; nemli oyuncularını maç ; ın son anlarında dinç ; tutubilmek iç ; in kenarı aldı .

Maç ; ın bu anına kadar millilerimizden Ersan , Ender ve Ö ; mer etkili daha gö ; rü ; nü ; rken , Hidayet Tü ; rkoğlu bu dakikaya kadar pek varlık gö ; steremedi .

Son ç ; eyreğin ilk dakikalarında her iki takımda hü ; cumlardan eli boş dö ; ndü ; .

İlk dakika geride kalırken İspanya 50-49 ö ; ne geç ; ti .

Maç ; ta bu dakikaya kadar serbest atışlarda yü ; zde 50 ' lik 3 sayılık atışlarda da yü ; zde 20 ' lik bir yü ; zdeyle oynuyoruz .

3 sayılık talihsizliğimizi ü ; ç ; ü ; ncü ; dakikada Engin ile bozduk . Ancak İspanya hemen cevap verdi . Şu anda skor 55-53 Tü ; rkiye ' nin lehine .

Son ç ; eyreğin 5 . dakikasına girerken İspanya yeniden alan savunmasına geç ; ti . İspanya alan savunmasının ardından milllilerimiz atış tercihlerini yanlış kullanmaya başladı . Ü ; st ü ; ste attığımız 3 ' lü ; k şutlarımızı sayı yapamadık .

Maç ; ın bitmesine 4 dakika kala Hidayet değişiklik sandalyesine geldi ve Tanjeviç ; molayı alıyor . Molanın ardından şu anada kadar 2 sayısı bulunan Hidayet Tü ; rkoğlu oyuna yeniden girdi .

Millilerimiz oyunun son 2 dakika 30 saniyesinde Engin ve Semih ile yeniden ö ; ne geç ; erek skoru 59-56 yaptı . İspanyol koç ; mola aldı .

Son dakikaya ü ; ç ; sayı farkla girerken Hidayet ' in İspanyollara yaptığı asist ile skor 61-60 oldu .

Baştan sona heyecandan nefesimizi tutarak seyrettiğimiz maç ; ta 12 Dev Adam maç ; tan 63-60 galip ayrılmasını bildi .

İLK 5 ' LER

Tü ; rkiye : Ersan , Ö ; mer Aşık , Ö ; mer Onan , Kerem Tunç ; eri , Hidayet Tü ; rkoğlu

İspanya : Reyes , Fernandes , Navarro , Rubio , Gasol

Millilerimiz Litvanya , Bulgaristan ve Polonya ' yı elemişti . F Grubunda karşılaştığımız İspanya dışında Tü ; rkiye ' nin rakipleri arasında Polonya , Sırbistan , Litvanya , Slovenya bulunuyor

Ersan : İspanya bizden korksun

12 Dev Adam ' ın bü ; yü ; k ç ; ıkışının mimarları arasında yer alan Ersan İlyasova ile geride kalan ü ; ç ; maç ; ı ve kendisinin yakından bildiği bugü ; nkü ; rakibimiz İspanya ' yı konuştuk . Ö ; ncelikle ilk turdaki ü ; ç ; maç ; ı kazandıkları iç ; in ç ; ok mutlu olduklarını anlatan genç ; yetenek , takım oyunu oynayarak bu işin ü ; stesinden geldiklerini sö ; yledi . İlyasova , ' Şampiyona ö ; ncesi Kerem Gö ; nlü ; m ' ü ; n başına gelenler beni ü ; zdü ; . Bu durum ayrıca benim bu bö ; lgede , yani 4 numaralı pozisyonda da yalnız kalmama sebep oldu . Ama ben bö ; yle bir durumu daha iyi ç ; alışarak doldurmaya ç ; alıştım . Takım arkadaşlarımın da katkısıyla yü ; kü ; m hafifledi . ' dedi . Bugü ; n oynayacakları İspanya ' nın turnuvanın favorisi olduğunu dile getiren Ersan , Tü ; rkiye ' den de korkulması gerektiğine dikkati ç ; ekti . Başarılı basketbolcu , ' Onlar son dü ; nya şampiyonu . Dolayısıyla onlara karşı iyi konsantre olmalıyız . Burada Barcelona ' dan takım arkadaşlarıma karşı oynayacağım . Takımda her şey yerinde . Bü ; tü ; n arkadaşlar Ay-Yıldızlı formanın hakkını vermek iç ; in ter dö ; kü ; yor . ' değerlendirmesinde bulundu . İspanya ' nın kendilerinden korkması gerektiğini ifade eden Ersan , ' Onlar son dü ; nya şampiyonu olabilir ama biz Tü ; rk ' ü ; z ve onlardan kesinlikle korkmuyoruz . ' şeklinde konuştu .

Barcelona ' nın ardından NBA takımlarından Milwaukee Bucks ' a geri dö ; nen Ersan İlyasova , bununla ilgili de şu yorumda bulundu : ' NBA iç ; in hayallerimin bir kısmını gerç ; ekleştirdim diyebilirim . Bunun iç ; in ç ; ok mutluyum . Şimdi sıra Hidayet Tü ; rkoğlu gibi final oynamak . İnşallah bunu da başarırım .

BarcelonaErsan İlyasovaNbaPolonyaLitvanyaFeedback
Bu sayfa veya içerik ile ilgili bir sorun olduğunu mu düşünüyorsun?
Lütfen bir kaç saniyeni ayır ve aşağıdaki form ile bize bildir
Resim Doğrulama Kodu Kodu Yenile
HABERDAR OLMAK İÇİN MAİL BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN
Copyright BeyazGazete.Com ' Tüm Hakları Saklıdır. Web sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir. Kaynakları beraberinde belirtilmiştir. Haberleri kopyalamayınız.
Ajanslar
Advertisement Advertisement