Beyaz Gazete Ana Sayfa

Türkiye: 77 - Hırvatistan: 82

Efes Pilsen World Cup 8'deki ilk maçına çıkan A Milli Takım, Ankara Atatürk Spor Salonu'nda karşılaştığı Hırvatistan'a 82-77 yenildi.

Spor / 27 Ağustos 2009 Perşembe 09:52
Türkiye: 77 - Hırvatistan: 82

 

Salon : Atatü ; rk Spor Salonu
Hakemler : Sreten Radovic ( Hırvatistan ) , Robert Lottermoser ( Almanya ) , Aytuğ Ekti ( Tü ; rkiye )

Tü ; rkiye ( 77 ) : Bekir Yarangü ; me , Sinan Gü ; ler ( 1 asist ) , Engin Atsü ; r 12 ( 2 asist ) , Ö ; mer Onan 12 ( 1 ribaund- 2 asist ) , Ersan İlyasova 8 ( 9 ribaund ) , Semih Erden 8 , Kerem Tunç ; eri 4 ( 1 ribaund- 4 asist ) , Ö ; mer Aşık 6 ( 4 ribaund ) , Ender Arslan ( 2 asist ) , Oğuz Savaş 8 ( 6 ribaund ) , Hidayet Tü ; rkoğlu 17 ( 3 ribaund- 3 asist )

Hırvatistan ( 82 ) : Roko Leni Ukic 16 ( 1 ribaund- 9 asist ) , Davor Kus 8 ( 4 ribaund ) , Marko Popovic 12 ( 1 ribaund- 1 asist ) , Nikola Vujcic 4 ( 2 ribaund- 1 asist ) , Damir Rancic , Marin Rozic 4 ( 5 ribaund- 2 asist ) , Mario Stojic 8 ( 1 ribaund ) , Ante Tomic , Marko Banic 8 ( 2 ribaund ) , Sandro Nicevic 2 , Mario Kasun 3 ( 2 ribaund ) , Nikola Prkacin 12 ( 4 ribaund- 1 asist )

1 . Periyot : 20 - 21

2 . Periyot : 13 - 16

3 . Periyot : 21 - 22

4 . Periyot : 23 - 23


Efes Pilsen World Cup 8 ' deki ilk maç ; ına ç ; ıkan A Milli Takım , Ankara Atatü ; rk Spor Salonu ' nda karşılaştığı Hırvatistan ' a 82-77 yenildi .

12 Dev Adam ile Hırvatistan arasında oynanan mü ; cadeleyi TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin , Uluslararası Sportif Organizasyonlar Koordinatö ; rü ; Mehmet Atalay , GSGM Genel Mü ; dü ; rü ; Yunus Akgü ; l , MGK Genel Sekreteri Tahsin Burcuoğlu , TBF Başkanı Turgay Demirel , TBF Yö ; netim Kurulu Ü ; yeleri ve Yetkilileri , Genç ; lik ve Spor Ankara İl Mü ; dü ; rü ; Metin Odabaş izledi .

A Milli Takım , Efes Pilsen World Cup 8 ' deki ikinci maç ; ını 27 Ağustos Perşembe gü ; nü ; Almanya ile oynayacak . Ankara Atatü ; rk Spor Salonu ' nda 21 : 00 ' de başlayacak mü ; cadele , NTV ' den naklen yayınlanacak .

Ankara Atatü ; rk Spor Salonu ' nda hınca hınç ; dolu seyirci ö ; nü ; nde oynanan mü ; cadeleye ç ; ok iyi başlayan 12 Dev Adam , rakibi karşısında farkı maç ; ın başında 7 sayıya ( 16-9 ) ç ; ıkardı . Ancak ilk periyodun başındaki yü ; ksek temposunu maç ; a yayamayan Ay Yıldızlılar , sahadan yenik ayrıldı . Ribaundlarda Hırvatistan ' a 25-19 ' luk ü ; stü ; nlü ; k kuran A Milli Takım , 12 top kaybı yapmasına karşın rakibini de 15 top kaybına zorladı . Ay Yıldızlılar , iki sayılık atışlarda % 59 ( 19/35 ) , ü ; ç ; sayılık atışlarda % 42 ( 6/14 ) , serbest atış ç ; izgisinde ise % 77 ( 21/27 ) isabet oranı ile oynadı . İki sayılık atışlarda % 62 ( 22/35 ) gibi yü ; ksek yü ; zde ile oynayan Hırvatistan ise ü ; ç ; sayı ç ; izgisinin gerisinden de % 47 ( 8/17 ) oran yakalayarak mü ; cadeleden galip ayrılan taraf oldu .

A Milli Takım mü ; cadeleye Ö ; mer Onan , Sinan Gü ; ler , Hidayet Tü ; rkoğlu , Oğuz Savaş ve Semih Erden , Hırvatistan ise maç ; a Roko-Leni Ukic , Davor Kus , Marin Rozic , Ante Tomic ve Mario Kasun beşi ile başladı .

Maç ; a Oğuz Savaş ' ın basketi ile başlayan A Milli Takım , Roko Ukic ' in sayılarına Hidayet Tü ; rkoğlu ile karşılık verdi ( 4-2 ) . İyi savunma yapan Ay Yıldızlılar , Semih Erden ve Ö ; mer Onan ' ın ü ; st ü ; ste bulduğu sayılarla ü ; stü ; nlü ; ğü ; ele geç ; irdi ( 9-4 ) . Roko Ukic ile tutunmaya ç ; alışan Hırvatistan farkı 2 ' ye indirdi ( 9-7 ) . Semih Erden ile smaç ; bulan A Milli Takım ise 4 . dakikaya 11-7 ' lik skorla girdi . Hırvatistan karşısında Semih Erden ve Oğuz Savaş ikilisi ile boyalı alandan ü ; st ü ; ste basketler bulan Ay Yıldızlılar skoru 16-9 ' a getirdi . Roko Ukic ile ü ; ç ; lü ; k bulan Hırvatistan , Nikola Vujcic ' in de boyalı alandaki katkısıyla 7-0 ' lık seri yakaladı ( 16-16 ) . Kerem Tunç ; eri ' nin turnikesine Marko Popovic ' in ü ; ç ; lü ; ğü ; ile karşılık veren Hırvatistan 18-19 ö ; ne geç ; en taraf oldu . Kerem Tunç ; eri ' nin sayılarına Nikola Prkacin ile yanıt veren Hırvatistan ilk periyodu 20-21 ö ; nde tamamladı .

İkinci periyoda Marko Popovic ' in turnikeden bulduğu sayılar ile başlayan Hırvatistan skoru 20-23 ' e getirdi . İlk sayılarını Barış Hersek ile serbest atış ç ; izgisinden bulan A Milli Takım farkı 1 ' e indirdi ( 22-23 ) . Sandro Nicevic ' in sayıları ile Hırvatistan 13 . dakikaya 22-25 ' lik skorla girdi . Ö ; mer Onan ve Ersan İlyasova ile serbest atış ç ; izgisinden sayılar bulan A Milli Takım 15 . dakikaya 25-27 ' lik skorla girdi . Hırvatistan ' a sayı şansı vermeyen A Milli Takım , Barış Hersek ile eşitliği sağladı ( 27-27 ) . Nikola Prkacin ve Davor Kus ile suskunluğunu bozan Hırvatistan ilk yarının son 3 dakikasına 4 sayılık avantaj ile girdi ( 27-31 ) . A Milli Takım , Hidayet Tü ; rkoğlu ve Ö ; mer Onan ikilisi ile sayılar buldu . Ancak Nikola Prkacin ve Marin Rozic ile Hırvatistan skor ü ; stü ; nlü ; ğü ; nü ; elinde tuttu ( 31-35 ) . Ö ; mer Onan ile serbest atış ç ; izgisinden sayılar bulan milliler farkı 2 ' ye indirdi . Ancak Kresimir Loncar ile sayılar bulan Hırvatistan soyunma odasına 33-37 ' lik skorla ö ; nde girdi .

İkinci yarıya Ersan İlyasova ' nın basketi ile başlayan A Milli Takım , Engin Atsü ; r ' ü ; n ü ; ç ; lü ; ğü ; ile 5-0 ' lık seri yakaladı ve 21 . dakikaya 38-37 ö ; nde girdi . Marko Banic ile ü ; st ü ; ste 4 sayı bulan Hırvatistan , Roko Ukic ve Marin Rozic ' in de katkısıyla ü ; stü ; nlü ; ğü ; ele geç ; irdi . Top kayıpları yapan A Milli Takım karşısında 9-0 ' lık seri yakalayan Hırvatistan skoru da 38-46 ' ya getirdi . Ö ; mer Aşık ve Oğuz Savaş ile basketler bulan Ay Yıldızlılar farkı 5 ' e indirdi ( 43-48 ) . Kresimir Loncar ' ın serbest atış ç ; izgisinden bulduğu sayıya Ersan İlyasova ' nın estetik turnikesi , Engin Atsü ; r ve Ö ; mer Aşık ' ın basketleri ile karşılık veren A Milli Takım 49-49 eşitliği yakaladı . Hırvatistan Davor Kus ile ö ; ne geç ; se de Engin Atsü ; r ile ü ; ç ; lü ; k bulan Ay Yıldızlılar ü ; stü ; nlü ; ğü ; ele geç ; irdi ( 52-51 ) . Ender Arslan ' ın asistini Ö ; mer Aşık ile smaç ; layan A Milli Takım , periyodun son 1 . 30 dakikasına 54-51 ö ; nde girdi . Marko Popovic ' in ü ; ç ; lü ; ğü ; ile ö ; nce eşitliği yakalayan Hırvatistan , Nikola Prkacin ile ö ; ne geç ; ti . Mario Stojic ile periyodun son saniyesinde ü ; ç ; lü ; k bulan Hırvatistan serisini 8-0 ' a ç ; ıkararak son 10 dakikaya 54-59 ö ; nde girdi .

Final periyoduna Roko Ukic ' in ü ; ç ; lü ; ğü ; ile başlayan Hırvatistan farkı 8 ' e ç ; ıkardı ( 54-62 ) . Periyottaki ilk sayılarını Hidayet Tü ; rkoğlu ile bulan A Milli Takım , Semih Erden ' in smacı ile skoru 59-63 ' e taşıdı . Mario Kasun ' un sayısına Hidayet Tü ; rkoğlu ile karşılık veren milliler farkı 2 ' ye indirdi ( 61-63 ) . Mario Stojic ile ü ; st ü ; ste 5 sayı bulan Hırvatistan 34 . dakikaya 61-68 ' lik skorla girdi . Boyalı alanda Nikola Prkacin ile basket bulan Hırvatistan normal sü ; renin son 5 . 15 dakikasına 9 sayılık avantaj ile girdi ( 61-70 ) . Hidayet Tü ; rkoğlu ' nun sayıları ile rakibinin 7-0 ' lık serisine son veren A Milli Takım , tecrü ; beli oyuncu ile bu kez orta mesafeden basket bularak skoru 65-70 ' e getirdi . Nikola Prkacin ' in basketine Engin Atsü ; r ile yanıt veren Ay Yıldızlılar , Ersan İlyasova ' nın ü ; ç ; lü ; ğü ; ile son 1 : 55 dakikaya 70-72 ' lik skorla girdi . Marko Popovic ' in turnikesine bu kez Ö ; mer Onan ' ın ü ; ç ; lü ; ğü ; ile karşılık veren milliler farkı 1 ' e indirdi ( 73-74 ) . Bitime 34 saniye kala Davor Kus ile ü ; ç ; lü ; k bulan Hırvatistan farkı 4 ' e ç ; ıkardı ( 75-79 ) . Hidayet Tü ; rkoğlu ile serbest atış ç ; izgisinden sayılar bulan A Milli Takım bitime 24 saniye kala skoru 77-79 ' a getirdi . Taktik faullerde Davor Kus ile 2 ' de 1 isabet ile oynayan Hırvatistan skoru 77-80 yaptı . Ö ; mer Onan ile kullandığı ü ; ç ; lü ; kte başarılı olamayan A Milli Takım , taktik faul yaptı . Bitime 5 saniye kala Marko Popovic ile serbest atış ç ; izgisinden sayılar bulan Hırvatistan mü ; cadeleden 77-82 galip ayrıldı .

TbfTbmmNtvAlmanyaErsan İlyasova

loading...


Feedback
Bu sayfa veya içerik ile ilgili bir sorun olduğunu mu düşünüyorsun?
Lütfen bir kaç saniyeni ayır ve aşağıdaki form ile bize bildir
Resim Doğrulama Kodu Kodu Yenile
HABERDAR OLMAK İÇİN MAİL BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN
Copyright BeyazGazete.Com ' Tüm Hakları Saklıdır. Web sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir. Kaynakları beraberinde belirtilmiştir. Haberleri kopyalamayınız.
Ajanslar