Beyaz Gazete Ana Sayfa

Dev birleşme

Başkent ekipleri Ankaragücü ve Ankaraspor güçlerini birleştiriyor.

Spor / 19 Ağustos 2009 Çarşamba 11:47
Dev birleşme

 

Ankaragü ; cü ; ' nde olağanü ; stü ; kongre tarihi yaklaşırken , Ankara Bü ; yü ; kşehir Belediye Başkanı Melih Gö ; kç ; ek ile Ankaragü ; cü ; Onursal Başkanı Cemal Aydın ve kulü ; p başkanı Cengiz Topel Yıldırım biraraya gelerek , ' ' kulü ; bü ; n 100 . yılında gü ; ç ; birliği ' ' konusunda anlaşmaya vardı .

Altınpark ' taki Belediye Evi ' nde ö ; ğleden sonra yapılan toplantı yaklaşık 3 saat sü ; rdü ; . Tarafların gö ; rü ; şmede , 100 . yılda Ankaragü ; cü ; iç ; in gü ; ç ; birliği konusunda anlaşmaya vardıkları belirtildi .

Melih Gö ; kç ; ek , toplantı sonrasında yaptığı aç ; ıklamada , Ankaragü ; cü ; ' nü ; nasıl Tü ; rkiye Şampiyonu yapabileceklerini gö ; rü ; ştü ; klerini belirterek , ' ' 23 Ağustos ' ta yapılacak kongrede yeni yö ; netimi seç ; ip , birlikte yola ç ; ıkmaya karar verdik ' ' dedi .

Başkan adaylığı iç ; in adı geç ; en Ahmet Gö ; kç ; ek , yaptığı aç ; ıklamada , tarafların uzlaşma sağladığını ifade ederek , ' ' İnşallah gü ; zel şeyler olacak . 1-2 gü ; n iç ; inde bazı gelişmeler olabilir ' ' dedi .

Bu arada , Ankaragü ; cü ; Futbol Şube Sorumlusu Hikmet Hancıoğlu , istifa edeceğini aç ; ıkladı . Hancıoğlu , yarın saat 11 . 00 ' de dü ; zenleyeceği basın toplantısında , ' ' istifa gerekç ; elerinin yanı sıra kamuoyuna ö ; nemli aç ; ıklamalarda bulunacağını ' ' sö ; yledi .

Ankaragü ; cü ; Kulü ; bü ; ' nde , 23 Ağustos ' ta yapılacak kongre ö ; ncesinde uzun zamandır gü ; ndemde olana tarihi uzlaşma sağlandı .

Toplantı sonrasında konuşan Başkan Gö ; kç ; ek , başkentin şampiyonluk ö ; zlemi ç ; ektiğini ve bir tü ; rlü ; elde edemediğini belirterek , ' ' Bunun iç ; in de Ankara ' da bü ; tü ; n gü ; ç ; lerin , kuvvetlerin birleşmesi gerekiyordu . Bugü ; n hem geç ; miş dö ; nemde Ankaragü ; cü ; ' nü ; n başkanlığını yapmış sayın Cemal Aydın , hem halen başkanlığını yapan Cengiz Topel arkadaşımız hem de taraftar lideri arkadaşlarımız bir araya gelerek , Ankaragü ; cü ; iç ; in ne yapabiliriz , onu gö ; rü ; ştü ; k ' ' dedi .
Ağustos ayının 23 ' ü ; nde yapılacak olağanü ; stü ; kongrede yeni yö ; netimi seç ; ip birlikte yola ç ; ıkmaya karar verdiklerini kaydeden Gö ; kç ; ek , şö ; yle devam etti ; &ldquo ; Acilen yeni transferlerin yapılması gerektiğine inanıyoruz . 23-30 Ağustos arasında Ankaragü ; cü ; ' ne , hem dışarıdan hem iç ; erden ciddi takviyeler yapacağız . İnşallah 100 . yıla yakışan bir takım kurmaya ç ; alışacağız . Bu sene şampiyonluğu yakalamasakta gelecek sene veya 1-2 sene iç ; inde mutlaka bu şampiyonluğu yakalayacağız . Biz elimizden gelen fedakarlığı yapacağız . Ankara ' ya birlikte gü ; zel bir stat ve tesis ile ekonomik imkanlar kazandıracağız . İstiyoruz ki artık ' hep 3 buyü ; kler derlerdi , en bü ; yü ; k Ankaragü ; cü ; olsun ' bu konuda ittifak halindeyiz . Ben Cemal beye , Cengiz beye ve taraftar liderlerine teşekkü ; r ve şü ; kranlarımı sunuyorum . Ankaramız iç ; in hayırlı ve uğurlu olsun . &rdquo ;

Başkan Melih Gö ; kç ; ek , kongrede Ahmet Gö ; kç ; ek ' in adaylığının sö ; z konusu olup olmadığı yö ; nü ; ndeki bir soruya , ' ' Başkanlık konusunda arkadaşlarımız bir araya gelerek konuşacaklar . Bazı şeyleri aramızda istişare ettik , onları konuşacağız . Ayın 23 ' ü ; nde duyarsınız ' ' diye konuştu .

Ankaraspor ' un da ayrı bir takım olduğunu vurgulayan Gö ; kç ; ek , ' ' Ankara ' nın ana takımı Ankaragü ; cü ; olacak . Ankaraspor iç ; in herhalde başka bir yol izlenecek . Onu gelecek sene dü ; şü ; neceğiz . Ö ; nemli olan Ankara iç ; in şampiyon bir takım ç ; ıkarmak . Bu takımın da Ankaragü ; cü ; olacağına yü ; rekten inanıyorum . Ç ; ok kısa sü ; rede ç ; ok bü ; yü ; k işler yapıldığını birlikte gö ; receğiz . Ö ; yle uzun zamana yaymak değil , bu sene iç ; inde pek ç ; oğunu bitireceğiz . Bu sene toparlanma ve dimdik ayakta kalma , gelecek seneden itibaren de hedef takım olmak kesinlikle şart ' ' değerlendirmesini yaptı .

KULÜ ; P BAŞKANLARININ GÖ ; RÜ ; ŞLERİ

Ankaragü ; cü ; Onursal Başkanı Cemal Aydın , 100 . yılda herkesin ü ; zerine dü ; şeni yapması gerektiğine dikkati ç ; ekerek , şö ; yle konuştu :

' ' Ö ; nemli olan Ankara ' nın birlik ve bü ; tü ; nlü ; k iç ; inde , yukarılara oynayan , taraftarların da arzuladığı bir takım oluşturmak . Bu anlaşma ' başkentten bir şampiyon ç ; ıkmıyor ' cü ; mlesini de bu birliktelikle tarihe gö ; mecek . Bunun iç ; in de herkesin ü ; zerine dü ; şen bir gö ; rev var . Biz de ü ; zerimize dü ; şen gö ; revi şimdi sö ; zle , bundan sonra da tatbikata koyarak , yerine getireceğiz . Allah utandırmasın . ' '

Kulü ; p başkanı Cengiz Topel Yıldırım da konuyla ilgili yaptığı aç ; ıklamada , şunları sö ; yledi :

' ' Ankaragü ; cü ; ' nü ; n diğer takımlardan farkı sanıyorum , belediye desteği ve dışarıdan başka destekler alamamasıydı . Bugü ; n bu konuda bir aşama kaydedildi . Sağlam ekonomik gelirlerle ve gü ; ç ; lü ; bir yö ; netimle daha iyi olacağını dü ; şü ; nü ; yoruz . Ankaragü ; cü ; camiasına hayırlı olsun . ' '

Cengiz TopelOsmanlısporFutbol SporuBasın KuruluşuŞampiyon

loading...


Feedback
Bu sayfa veya içerik ile ilgili bir sorun olduğunu mu düşünüyorsun?
Lütfen bir kaç saniyeni ayır ve aşağıdaki form ile bize bildir
Resim Doğrulama Kodu Kodu Yenile
HABERDAR OLMAK İÇİN MAİL BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN
Copyright BeyazGazete.Com ' Tüm Hakları Saklıdır. Web sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir. Kaynakları beraberinde belirtilmiştir. Haberleri kopyalamayınız.
Ajanslar