Beyaz Gazete Ana Sayfa

Karadeniz: 'En Geç 25 Mart'ta Güçlü Bir Başkan ve Yönetim Gelecek'

Beşiktaş Kulübü Başkan Vekili ve Divan Kurulu Başkanı Yalçın Karadeniz, geçici yönetim kurulu üyeleriyle birlikte basın açıklaması yaptı.

Spor / 28 Şubat 2012 Salı 16:27
Karadeniz: 'En Geç 25 Mart'ta Güçlü Bir Başkan ve Yönetim Gelecek'

Karadeniz, geçici yönetim kurulunun en geç 25 Mart'ta bütün camiayı kucaklayacak güçlü bir başkan ve yönetimi göreve getireceğini söyledi.

Beşiktaş Kulübü Başkan Vekili ve Divan Kurulu Başkanı Yalçın Karadeniz, geçici yönetim kurulu üyeleriyle birlikte basın açıklaması yaptı. Beşiktaş'ın Akaretler'deki kulüp binasından düzenlenen toplantıda yapılan açıklamada, geçici yönetim kurulunun en geç 25 Mart'ta bütün camiayı kucaklayacak güçlü bir başkan ve yönetimi göreve getireceği belirtildi.

Beşiktaş Kulübü Başkan Vekili ve Divan Kurulu Başkanı Yalçın Karadeniz, Yıldırım Demirören'in statü gereği başkanlıktan istifa ettiğini hatırlatarak, 'Bilindiği gibi kulübümüzün Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Yıldırım Demirören; dün toplanan Futbol Federasyonu Genel Kurulu'nda, Futbol Federasyonu Başkanlığına seçilmiş, statü gereği, BJK Derneği Yönetim Kurulu Başkanlığı görevinden istifa etmiştir. Sayın Başkanın bu istifa kararı, dernek tüzüğümüz gereğince, Olağanüstü Seçimli Genel Kurul'a gidilmesi içinyeterli olmakla beraber, Sayın Başkan tarafından oluşturulan Yönetim Kurulu'nda görev alan arkadaşlarımız da, incelik ve nezaket göstererek bu görevlerinden istifa etmişlerdir. Dernek Tüzüğümüzün 27/E maddesinde, Başkan veya Yönetim Kurulu veya Başkan'la birlikte Yönetim Kurulu'nun istifa etmesi halinde, 1 ay içinde Olağanüstü Seçimli Genel Kurul Toplantısı'na gidileceğini ve bu süre içinde Divan Başkanlık Kurulu'nun, Yönetim Kurulu görevlerini yerine getirmekle yükümlü olduğunu hükme bağlamıştır. DivanBaşkanlık Kurulumuz, tüzüğümüzün yukarıda anılan maddesi uyarınca bugün itibariyle, bu görevi üstlenmiştir. Öncelikle, Sayın Yıldırım Demirören'e ve birlikte görev yaptığı Yönetim Kurulu üyelerimize, kulübümüze, bugüne kadar yaptıkları hizmetleri için teşekkürlerimizi, sağlık ve esenlik dileklerimizi sunuyoruz. Ayrıca, Türk Futbolu'nun önemli sorunlarla karşı karşıya bulunduğu bir dönemde Federasyon Başkanlığı görevini üstlenen eski Başkanımız Sayın Yıldırım Demirören'e üstün başarılar diliyoruz ' dedi.

'CAMİAMIZ, AYRIŞMADAN, GRUPLAŞMADAN BİRLİK VE BERABERLİĞİNİ KORUYARAK VE PEKİŞTİREREK, BU ZOR SÜRECİ ATLATACAK BÜYÜKLÜKTE VE GÜÇTEDİR '

Yalçın Karedeniz, görevlerinden ayrılan kişilerin bundan sonraki dönemlerde her türlü katkı yapacağına inandığını ifade ederek, 'Bugün, bir nöbet değişimi için görevlerinden ayrılan arkadaşlarımızın; Beşiktaş sevgisini ve heyecanını yaşayan her üyemiz gibi ihtiyaç duyulacak her türlü katkıyı yapmaktan kaçınmayacaklarını da biliyor ve umuyoruz. Derneğimizin en yetkili organı olan Genel Kurulumuz'un iradesini yansıtan tüzüğümüz hükümleri uyarınca görev alan Divan Başkanlık Kurulumuz'un, bugün içinöncelikli ve önemli görevi; 1 ay içinde yapılması gereken Olağanüstü Seçimli Genel Kurul Toplantısı'nı gerçekleştirmek ve böylece Genel Kurulumuz'un onayını almış yeni bir Yönetim Kurulu'nun oluşmasını sağlamaktır. Günlük hizmetler, hiçbir kesintiye uğramadan aynen sürdürülecektir. Kulübümüz uzun zamandan beri, başta maddi olmak üzere önemli sorunlar yaşadığı zor bir süreçten geçmektedir. Camiamız, ayrışmadan, gruplaşmadan birlik ve beraberliğini koruyarak ve pekiştirerek, bu zor süreci atlatacakbüyüklükte ve güçtedir. Sorumluluğunun ve sorunların bilincinde olan kulübümüzün en yetkili organı Genel Kurulumuz, en geç 25 Mart'ta, bütün camiamızı kucaklayacak güçlü bir Başkan ve Yönetimi göreve getirecektir ' diye konuştu.

Türkiye Futbol FederasyonuYıldırım DemirörenFutbol SporuKaradenizFeedback
Bu sayfa veya içerik ile ilgili bir sorun olduğunu mu düşünüyorsun?
Lütfen bir kaç saniyeni ayır ve aşağıdaki form ile bize bildir
Resim Doğrulama Kodu Kodu Yenile
HABERDAR OLMAK İÇİN MAİL BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN
Copyright BeyazGazete.Com ' Tüm Hakları Saklıdır. Web sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir. Kaynakları beraberinde belirtilmiştir. Haberleri kopyalamayınız.
Ajanslar