Beyaz Gazete Ana Sayfa

Ankaraspor, Turkcell Süper Lig'den düşebilir

Ahmet Gökçek'in 2 ayrı kulüple resmi bağının tespit edilmesi üzerine Ankaraspor'a 3 gün süre verildi. Bu sürede Ankaraspor satılmazsa 'Turkcell Süper Lig' 17 takımla devam edecek.

Spor / 07 Eylül 2009 Pazartesi 13:30
Ankaraspor, Turkcell Süper Lig'den düşebilir

 

Ahmet Gö ; kç ; ek ' in 30 Ağustos ' taki kongrede başkan seç ; ilmesinden sonra harekete geç ; en TFF , dü ; n Kayseri ' de yaptığı olağan ü ; stü ; toplantı ile konuyu masaya yatırdı . Yö ; netime hukuk kurulu tarafından sunulan rapor değerlendirmeye alınırken şu aç ; ıklamalar yapıldı ;

&ldquo ; TFF , A . Gü ; cü ; ile Ankaraspor A . Ş . arasında ortaya ç ; ıkan ilişkinin sportif rekabeti engelleyici nitelikte olduğunu saptadı . Mevcut durum TFF Statü ; sü ; ' nü ; n 18 ve 76 . maddeleri ile TFF Kulü ; p Tescil Talimatı ' nın 17 . maddesine aykırıdır . Aykırılıkların giderilmesi iç ; in A . Gü ; cü ; ile Ankaraspor A . Ş . ' ye ihtarname gö ; nderilmiştir . İhlalin ortaya ç ; ıkmasına neden olan kararların 3 gü ; n iç ; erisinde ortadan kaldırılması ya da Ankaraspor A . Ş . hisselerinin sportif rekabeti engellemeyecek ve kamu vicdanını tatmin edecek şekilde 3 . kişilere devredilmesi gerekmektedir . Bunlar yapılmaz ise adil oyun dü ; zeninin sağlanabilmesi iç ; in Ankaraspor A . Ş . tedbiren mü ; sabakalara alınmayacaktır . &rdquo ;

TFF , tarafından verilen 3 gü ; nlü ; k sü ; renin Ç ; arşamba gü ; nü ; dolmasının ardından federasyon , Perşembe gü ; nü ; Ankaraspor ' un lig maç ; larını erteleyecek . Dosya ö ; nce ' Disiplin Kurulu ' na ' gidecek ardından Ankaraspor kü ; me dü ; şü ; rü ; lecek . Sonra başvuru yapılırsa konu Tahkim Kurulu ' na aktarılacak . Ligden atılma kararını kurul onaylarsa , Ankaraspor tü ; m maç ; larda 3-0 hü ; kmen yenik ilan edilecek . Federasyon ayrıca UEFA ' dan da resmi gö ; rü ; ş aldı . UEFA ' nın &ldquo ; Gereğini yapın&rdquo ; talimatı ü ; zerine TFF , bu kararı uyguluyor .

İŞTE KONUYLA İLGİLİ O MADDELER

Hiç ; bir gerç ; ek veya tü ; zel kişi ( holding şirketleri ve grup şirketleri de dahil ) herhangi bir mü ; sabakanın veya turnuvanın dü ; rü ; stlü ; ğü ; nü ; n tehlikeye dü ; şmesine neden olacak şekilde birden fazla kulü ; bü ; n veya grubun kontrolü ; nü ; elinde bulunduramaz .

1- Gerç ; ek veya tü ; zel kişiler , aynı ligdeki birden fazla kulü ; bü ; n hakim hissedarı veya yö ; netim kurulu ü ; yesi olamazlar .

2- Ç ; oğunluk hisseleri veya yö ; netime hakim hisseleri aynı gerç ; ek veya tü ; zel kişilere ait kulü ; pler , aynı ligdeki mü ; sabakalara iştirak edemezler . Bu şekildeki kulü ; plerden birinin sportif başarısızlığı sonucu bir alt lige dü ; şmesi halinde , bu kulü ; pler aynı ligdeki mü ; sabakalara iştirak edebilirler .

TFF ü ; yesi kulü ; pler ve birlikleri , ü ; yelikleri ile ilgili bü ; tü ; n kararlarını herhangi bir dış kurum veya kuruluştan bağımsız olarak kendileri alırlar . Bu zorunluluk , kurumsal yapılarına bakılmaksızın bu ü ; yelerin hepsi iç ; in geç ; erlidir .

CEMAL AYDIN : DOĞMAMIŞ Ç ; OCUĞA DON BİÇ ; İYORLAR

TFF ' NİN ' ihtarnamesi ' tepki gö ; rdü ; . A . Gü ; cü ; Onursal Başkanı Cemal Aydın , &ldquo ; A . Gü ; cü ; dernekler yasasına bağlı . Yö ; netimi onaylanmadı . Ankaraspor ise bir şirket . Bir kişi nasıl iki tarafta birden hisse sahibi olabilir . Doğmamış ç ; ocuğa don biç ; meye ç ; alışıyorlar . İşi bilmeyen 3 adam bu iş oldubittiye getiriyor&rdquo ; şeklinde konuştu .

ANKARASPOR Kulü ; bü ; Başkanı Ruhi Kurnaz ise &ldquo ; Ç ; ifte standart var . Bunun bir siyasi karar olduğunu dü ; şü ; nü ; yorum . Kesinlikle birleşme sö ; z konusu değil&rdquo ; dedi .

TffUefaOsmanlıspor30 Ağustos Zafer BayramıRuhi KurnazYAZARLARTAMAMI

SORUNLARLA BAŞA ÇIKMAK

Süleyman Beledioğlu

KUDÜS VE VATAN

Türker Akıncı
Feedback
Bu sayfa veya içerik ile ilgili bir sorun olduğunu mu düşünüyorsun?
Lütfen bir kaç saniyeni ayır ve aşağıdaki form ile bize bildir
Resim Doğrulama Kodu Kodu Yenile
HABERDAR OLMAK İÇİN MAİL BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN
Copyright BeyazGazete.Com ' Tüm Hakları Saklıdır. Web sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir. Kaynakları beraberinde belirtilmiştir. Haberleri kopyalamayınız.
Ajanslar