Beyaz Gazete Ana Sayfa

Terim ne yapmaya çalışıyor?

Euro 2008’de 3’üncü olan, birçok yıldızı kadrosunda bulunduran Türkiye nasıl oluyor da 2010 Dünya Kupası’na gidemiyor? Bu başarısızlığın sorumlusu kim? Cevap aslında çok basit: İmparator lakaplı Fatih Terim!

Spor / 11 Eylül 2009 Cuma 12:05
Terim ne yapmaya çalışıyor?

 

Euro 2008 ' de ilk 8 ' de yer alan takımların 2010 Dü ; nya Kupası Elemeleri ' ndeki duruma baktığımızda aslında elde ettiğimiz 3 ' ü ; ncü ; lü ; ğü ; n tamamen tesadü ; f eseri olduğunu rahatlıkla gö ; rebiliyoruz . Euro 2008 ' in şampiyonu İspanya bizim grubumuzda lider . İkinci Almanya 4 . grupta lider . Dö ; rdü ; ncü ; Rusya , Almanya ' nın 1 puan gerisinde ve play-off ' u garantilemiş durumda . İtalya 8 . grupta lider . Hollanda 9 . grupta lider . Hırvatlar 6 . grupta ve ikinci . Sadece Portekiz grubunda 3 . sırada fakat play-off şansı hala devam ediyor . Yani Euro 2008 ' deki ilk 8 takımdan sadece Tü ; rkiye Dü ; nya Kupası ' na katılma şansını 2 maç ; ö ; nceden kaybetti .

Tü ; rk Milli Takımı ' nın Euro 2008 ' deki başarısının tamamen kendi başarısı olduğunu vurgulayan Terim , o zaman yaptığı aç ; ıklamalarda ; &ldquo ; ( . . ) İsviç ; re maç ; ında yağmur yağmadı , tufan ç ; ıktı . . 2 adam değiştirip oyuna mü ; dahale ettim . . Sonuç ; ortada . . Ç ; ek maç ; ında 2-0 mağlupken santrfor ç ; ıkardım . . Yardımcılarım bile bana itiraz etti . . Ama 3-2 ' yi bulduk . . Sonra Hırvatlar 5 dakika bizi ezdi . . Tedbir almam gerekirken Semih ' i sokup ç ; ift santrfora ç ; ektim . . ( . . ) Bazen ' Bir antrenö ; rü ; n takıma faydası yü ; zde kaç ; tır? ' deniyor . . Şu konuşmadan sonra bu yü ; zde şimdi daha dikkatli analiz edilsin . . Kü ; ç ; ü ; mser gibi bir yü ; zdeyle olmaz . Kimi zaman antrenö ; re galibiyet hakkını vermek gerek . . &rdquo ; gibi şeyler sö ; ylemiş ve başarıyı kimseyle paylaşmamıştı . Fatih Terim , 2010 Dü ; nya Kupası ' na gitmemiz iç ; in mutlaka kazanmak zorunda olduğumuz fakat bunu başaramadığımız ve ' Dü ; nya Kupası ' na katılma hayallerimizin tü ; kendiği maç ; tan sonra yaptığı aç ; ıklamada ise ; &ldquo ; Hakem kö ; tü ; niyetliydi , zemin bozuktu , sakat ç ; oktu , oyuncular kö ; tü ; ydü ; &hellip ; &rdquo ; diyerek suç ; u başkalarına attı . Yani iyi gü ; nde başarı Fatih Terim ' in , kö ; tü ; gü ; nde başarısızlık hakemin , futbolcuların ve saha zemininin!

Grubun ilk maç ; larında rakiplerini ciddiye almayan , en zayıf takımlara puan kaybeden ve &ldquo ; Ö ; nü ; mü ; zdeki maç ; ların hepsini alıp Dü ; nya Kupası ' na gideceğiz&rdquo ; deyip masallar anlatan Fatih Terim ' e Tü ; rk halkının sabrı kalmadı . Elimizde bu kadar yetenekli futbolcular varken Dü ; nya Kupası ' na katılmamak tü ; m vatandaşlarımızı ü ; zü ; yor . Bosna Hersek maç ; ından sonra sokaklarda , kafelerde , ü ; niversite kantinlerinde , iş yerlerinde herkes Millilerin durumunu konuşmakta ve aynı şeyi sö ; ylemekte ; &ldquo ; Bu başarısızlık tamamen Fatih Terim ' in suç ; u . Takımın başında kim olursa olsun biz Dü ; nya Kupası ' na giderdik . Artık Fatih Hoca istifa etmeli . Milli Takım ' ın başına Ertuğrul Sağlam , Aykut Kocaman gibi genç ; beyinler geç ; meli . &rdquo ; Bakalım Fatih Terim halkın bu sö ; ylediklerine katılıp istifa mı edecek yoksa biz 2010 ' u kaç ; ırdığımız gibi 2014 ' ü ; ve 2018 ' i de kaç ; ıracak mıyız!

AlmanyaMilli TakımErtuğrul SağlamAykut KocamanHollandaYAZARLARTAMAMI

SORUNLARLA BAŞA ÇIKMAK

Süleyman Beledioğlu

KUDÜS VE VATAN

Türker Akıncı
Feedback
Bu sayfa veya içerik ile ilgili bir sorun olduğunu mu düşünüyorsun?
Lütfen bir kaç saniyeni ayır ve aşağıdaki form ile bize bildir
Resim Doğrulama Kodu Kodu Yenile
HABERDAR OLMAK İÇİN MAİL BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN
Copyright BeyazGazete.Com ' Tüm Hakları Saklıdır. Web sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir. Kaynakları beraberinde belirtilmiştir. Haberleri kopyalamayınız.
Ajanslar