Beyaz Gazete Ana Sayfa

Fink: Golü kimin attığı değil, takımın kazanması önemli

Beşiktaş Fun Club üyeleri Cansu Cengiz ve Atakan Şengör’ün sorularını cevaplayan başarılı futbolcu Michael Fink, önemli açıklamalarda bulundu.

Spor / 15 Ağustos 2009 Cumartesi 22:40
Fink: Golü kimin attığı değil, takımın kazanması önemli

 

Yavru Kartal Dergisi ' nin Ağustos sayısına konuşan Michael Fink , fun kulü ; p ö ; ğrencilerinden Cansu Cengiz ve Atakan Şengö ; r ' ü ; n sorularına verdiği cevaplarda , Tü ; rkiye ' yi , takımı ve hedeflerini anlattı .
Yavru Kartal Fun Club ü ; yeleri olarak , futbol takımının tecrü ; beli ve başarılı futbolcularıyla ö ; nemli rö ; portajlar yapan ö ; ğrencilerden ikisi olan Cansu ve Atakan , Alman futbolcu Michael Fink ile BJK Nevzat Demir Tesisleri ' nde konuştular .
İşte , Cansu ve Atakan ' ın soruları ve Fink ' in birbirinden farklı cevapları ;
Cansu Cengiz : Ö ; ncelikle hoş geldiniz . İlk olarak Beşiktaş ' ı tercih etmenizin sebebini ö ; ğrenebilir miyim?
Michael Fink : Transferim gü ; ndeme geldiğinde Fabian Ernst ' le konuştum ve kendisi bana ç ; ok olumlu şeyler sö ; yledi . Ayrıca Tü ; rk arkadaşlarım da vardı , onlar da kesinlikle tavsiye ettiler . Ayrıca Şampiyonlar Ligi ' nde oynamak da benim iç ; in ö ; nemliydi . Beşiktaş bü ; yü ; k bir kulü ; p olduğu iç ; in gelmek istedim .
Atakan Şengö ; r : Futbola başlamanızda kim etkili oldu?
Michael Fink : Abim futbol oynuyordu . Genelde onun antrenmanlarını izliyordum . Bu şekilde futbolu daha ç ; ok sevmeye başladım ve ben de oynamak istedim .
Cansu Cengiz : Daha ö ; nce Almanya dışında bir ü ; lkede futbol oynadınız mı?
Michael Fink : İlk defa Almanya dışına ç ; ıkıyorum . Hep Almanya ' da oynadım .
Atakan Şengö ; r : Başarınızın sırrı nedir?
Michael Fink : İyi bir profesyonel olduğumu dü ; şü ; nü ; yorum . Hem antrenmanlarda hem maç ; larda en iyisini yapmayı hedeflerim . Sanırım bu da başarılı olmamı sağlıyor .
Cansu Cengiz : Tü ; rkiye ' nin en başarılı ve en karizmatik teknik direktö ; rü ; ile ç ; alışmak nasıl bir duygu?
Michael Fink : Evet , kesinlikle ç ; ok gü ; zel bir duygu . . . Hem ç ; ok zeki hem de ç ; ok tecrü ; beli bir hocamız var . Takım ruhuna ö ; nem veriyor . Zaten başarılı olmak iç ; in bunun gerekli olduğuna inanıyorum .
Atakan Şengö ; r : Sahaya ç ; ıkarken bir uğurunuz var mı?
Michael Fink : Ö ; zel bir uğurum yok . Ama sahaya sol ayağımla ç ; ıkarım .
Cansu Cengiz : Beşiktaş taraftarını nasıl buldunuz?
Michael Fink : Gerç ; ekten ç ; ok ç ; ılgınlar . Muhteşem olduklarını zaten biliyordum ama Catania ve Fenerbahç ; e maç ; larında da bunu gö ; rmü ; ş oldum . Eminim ki , sezon boyunca taraftarlarımız bizim iç ; in ç ; ok bü ; yü ; k bir itici gü ; ç ; olacak .
Atakan Şengö ; r : Maç ; esnasında olumsuz tezahü ; ratlardan nasıl etkileniyorsunuz?
Michael Fink : Seyirciler bazı fedakarlıklar yaparak maç ; a geliyorlar . Zaman harcıyorlar , para veriyorlar ve tabii ki takımlarının başarısını gö ; rmek istiyorlar . Kö ; tü ; sonuç ; lar alındığında doğal olarak tepki verebiliyor tribü ; nler . Bunun futbolun gerç ; eklerinden biri olduğunu bildiğim iç ; in etkilenmiyorum .
Cansu Cengiz : Beşiktaş taraftarı , kısa sü ; rede sizi sevdi . Bunu nasıl başardınız?
Michael Fink : Bu , karşılıklı bir sevgi&hellip ; Benim de onlara ç ; ok bü ; yü ; k sevgi ve saygım var . İlk maç ; ta gol atmam belki onların hoşuna gitmiştir . Umarım hep bu şekilde devam eder .
Atakan Şengö ; r : Deplasman maç ; ları ve antrenmanlar nedeniyle ç ; ok yoğun bir programınız var . Ö ; zel hayatınıza nasıl vakit ayırıyorsunuz?
Michael Fink : Dediğiniz gibi yoğun bir programımız var . Bu nedenle ailemize ve arkadaşlarımıza fazla vakit ayıramıyoruz . Ancak bu meslek 33-34 yaşlarına kadar yapılıyor . Futbolu bırakana kadar işimizi iyi yapmalıyız . Sonrasında hem ailemize hem de arkadaşlarımıza ayıracağımız daha fazla zamana sahip olacağız .
Cansu Cengiz : Beşiktaş ' ta kazanmaktan başka bir hedef yok . Bu sizi maç ; sırasında baskı ya da stres altında bırakıyor mu?
Michael Fink : Evet , esasında her takımda oynarken bu tip baskılar az ç ; ok hissedilir . Biz biraz daha fazla hissedeceğiz . Ç ; ü ; nkü ; geç ; tiğimiz sezonu iki kupayla kapadık . Bu unvanımızı korumamız lazım . Bunun iç ; in de mü ; cadele edeceğiz .
Atakan Şengö ; r : Şampiyon bir takıma geldiniz . Uyum sağlamada takım arkadaşlarınız size destek oldu mu?
Michael Fink : Daha ö ; nce de sö ; ylediğim gibi takım ruhu gerç ; ekten ç ; ok ö ; nemli . Beşiktaş ' a ilk geldiğim gü ; nden itibaren bu ruha şahit oluyorum . Hem hocalarım hem arkadaşlarım hem de tesis ç ; alışanları bana karşı hep dostç ; a yaklaştı . Burada kendimi ç ; ok iyi hissediyorum .
Cansu Cengiz : Futbolun sert oynandığı bir ü ; lkeye geldiniz . Bu konuda ne dü ; şü ; nü ; yorsunuz?
Michael Fink : Futbol mesleğinde sertlik , agresiflik oluyor . Ama genelde futbolla uğraşanlarda fair-play vardır . Bizde de futbolun gereği agresiflikler , sertlikler olabilir . Onun haricinde her şey dostç ; a olmalıdır .
Atakan Şengö ; r : 2009-2010 sezonunun ilk golü ; nü ; attınız . Neler hissettiniz?
Michael Fink : Sezonun ilk golü ; nü ; atmam ç ; ok gü ; zeldi . Takımımın ö ; ne geç ; mesini sağladı bu gol&hellip ; Ama kazanamadığımız iç ; in de ü ; zü ; ldü ; m . Gol atarak kazanmayı tercih ederdim . Bu arada golü ; n kimin tarafından atıldığı ö ; nemli olmadığını belirtmek isterim . Takımımızın kazanması her zaman iç ; in daha ö ; nemli .
Cansu Cengiz : Şampiyonluklar ö ; nü ; mü ; zdeki sezonlarda da devam edecek mi?
Michael Fink : En bü ; yü ; k hedefimiz , bu sezon da , diğer sezonlarda da şampiyon olmak . Takım ruhunu koruduğumuz sü ; rece bu hedeflerimizde zorlanmayacağımıza inanıyorum .
Atakan Şengö ; r : Tü ; rkiye ' de bulunmaktan memnun musunuz?
Michael Fink : Evet , ç ; ok memnunum . İstanbul , ç ; ok gü ; zel bir şehir . . . Ayrıca ben sıcak havayı da severim . Almanya ' da hava , genelde soğuktur
Bu da beni ayrıca mutlu ediyor .
Cansu Cengiz : Sizce Beşiktaş Şampiyonlar Ligi ' nde başarılı olabilir mi?
Michael Fink : Şampiyonlar Ligi , Avrupa ' nın en ö ; nemli , en kö ; klü ; ve en başarılı kulü ; plerinin yer aldığı bir lig . Tabii ki her takım iç ; in zor . Şu anda rakiplerimizi bilmiyoruz . Kuralar ç ; ekildikten sonra daha net bir şeyler sö ; yleyebiliriz . Tabii ki en bü ; yü ; k hedefimiz Tü ; rkiye ' yi en iyi şekilde temsil edip , Beşiktaş ' a başarılar kazandırmak .
Atakan Şengö ; r : Sizi en ç ; ok mutlu eden şeyler nelerdir?
Michael Fink : Tabii ki , futbol oynamak ve kazanmak&hellip ; Ayrıca boş zamanlarımda ailemle , kö ; peklerimle ve arkadaşlarımla olmak , ç ; ok gü ; zel ve ö ; nemli şeyler .
Cansu Cengiz : Yavru Kartallar ' a neler sö ; ylemek istersiniz?
Michael Fink : Sizlerle ve arkadaşlarınızla birlikte olmaktan mutluluk duyuyorum . Okulunuzdan kalan zamanlarda ailelerinizle maç ; lara gelip bizi desteklemeye devam etmenizi istiyorum .
Atakan Şengö ; r : İlerleyen senelerde kendinize nasıl bir gelecek planlıyorsunuz?
Michael Fink : Esasında şimdiden ç ; ok fazla ö ; ngö ; rü ; m yok . Amacım ö ; nü ; mü ; zdeki senelerde de futbolu başarılı bir şekilde oynamak . Futbolu bırakmaya yakın artık plan yapmaya başlarım .
Cansu Cengiz - Atakan Şengö ; r : Teşekkü ; r eder , başarılar dileriz .

Uefa Şampiyonlar LigiAvrupaAlmanyaFutbol SporuNevzat Demir TesisleriFeedback
Bu sayfa veya içerik ile ilgili bir sorun olduğunu mu düşünüyorsun?
Lütfen bir kaç saniyeni ayır ve aşağıdaki form ile bize bildir
Resim Doğrulama Kodu Kodu Yenile
HABERDAR OLMAK İÇİN MAİL BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN
Copyright BeyazGazete.Com ' Tüm Hakları Saklıdır. Web sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir. Kaynakları beraberinde belirtilmiştir. Haberleri kopyalamayınız.
Ajanslar